Praca za granicą dla par – zalety i wady wspólnego wyjazdu

Praca za granicą dla par – zalety i wady wspólnego wyjazdu

10 lipca, 2018 2 przez Redakcja

Nie wiecie, gdzie razem wyjechać na wakacje? Chcecie jednocześnie podreperować domowy budżet? W takim przypadku doskonałym wyborem będzie praca za granicą przeznaczona dla par!

Dzisiaj wielu Polaków decyduje się na pracę sezonową za granicą – aby nieźle zarobić, nie musimy posiadać nawet żadnego doświadczenia, a nawet nie musimy znać języków obcych. Do dyspozycji jest szeroka gama ofert pracy dla każdego, kto ma ochotę na zarobek, w tym również specjalne propozycje skierowane do par. Jakie są główne zalety i wady takiego wspólnego wyjazdu?

Praca za granicą dla par – nie tylko dla studentów

Najczęściej praca za granicą dla par kojarzona jest z wyjazdami studenckimi, ale z takiej opcji mogą korzystać także pary z dłuższym stażem. Najważniejsze, to znalezienie opieki nad dziećmi, jeśli mają zostać w Polsce. Gdy para nie ma takiego problemu, może bez trudu wyjechać nawet na kilka miesięcy za granicę, aby dorobić.

Do dyspozycji jest pełna gama różnych stanowisk pracy, które, jak wspomnieliśmy wcześniej, nie wymagają również żadnych szczególnych kwalifikacji. Poniżej prezentujemy wybrane stanowiska pracy, które nie wymagają doświadczenia i znajomości języka obcego:

 • praca na produkcji
  • praca przy rozładunku i sortowaniu
  • praca przy pakowaniu ręcznym
  • praca przy wykładaniu towarów
  • praca przy zbiorach
  • praca w branży sprzątającej
  • praca w pralniach przemysłowych

Wobec tego praca za granicą dla par to w szczególności szeroka gama stanowisk pracy fizycznej, niemniej jednak ze względu na jej charakter jest ona dobra zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Para może wtedy nawet wykonywać swoje obowiązki razem, bez rozstawania się na czas pracy.

W zależności od wybranego stanowiska pracy można zarobić od około 10 do nawet 15 euro brutto za jedną godzinę, dlatego to atrakcyjny zarobek w porównaniu z płacami w Polsce.

Gdzie wyjechać do pracy za granicę dla par?

Jeżeli poszukiwana jest praca dla par Niemcy to najczęstszy wybór. U naszych zachodnich sąsiadów do dyspozycji mamy szeroką gamę stanowisk przeznaczonych również dla kobiet i mężczyzn.

Po wypisaniu do wyszukiwarki internetowej słów takich jak „praca niemcy dla par” można znaleźć szeroką gamę różnych ofert. Ogłoszenia wystawiane są przede wszystkim przez agencje pośrednictwa pracy, które poszukują pracowników dla swoich klientów.

Wyjazd z agencją pośrednictwa pracy jest zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem, w szczególności dla tych osób, które nigdy wcześniej nie pracowały za granicą. Nie musimy wtedy zajmować się formalnościami związanymi z zatrudnieniem, agencja zapewnia też najczęściej dojazd oraz nocleg.

Czy wspólny wyjazd do pracy to zawsze dobry pomysł?

Warto jednak zaznaczyć, że nie w każdym przypadku wspólny wyjazd do pracy będzie strzałem w dziesiątkę.

Przykładowo, gdy pomiędzy parą pojawi się jakiś konflikt, może to przełożyć się na wydajność pracy, a tym samym na mniejsze zarobki. Jedna osoba może wtedy nie chcieć przebywać stale z drugą, ale w celu realizacji obowiązków na swoim stanowisku będzie najczęściej musiała to robić.

Zatem przed wspólnym wyjazdem do pracy za granicę warto przeanalizować wszystkie plusy i minusy takiej decyzji.

 

Wiecej informacji znajdziesz na ZaGranica24.pl