Czy Cyberpunk 2077 znów zostanie opóźniony? Odpowiedź deweloperów

Czy Cyberpunk 2077 znów zostanie opóźniony? Odpowiedź deweloperów

6 maja, 2020 0 przez Redakcja

Gra Cyberpunk 2077 pierwotnie miała zadebiutować 16 kwietnia 2020 roku. Oznacza to, że już od prawie miesiąca zapaleni gracze cieszyliby się nowym tytułem, przy którym można zarywać noce. Niestety do premiery gry nie doszło, a w styczniu 2020 ogłoszono, że premierę przesunięto na 17 września 2020 roku. Twórcy tłumaczyli się tym, że chcą dostarczyć graczom najwyższej jakości produkt, dlatego przesuwają datę premiery, aby dać sobie czas na dopracowanie gry. Aktualnie sytuacja spowodowana pandemią nie pociesza, a miłośnicy Cyberpunka obawiają się, że premiera gry zostanie przesunięta na kolejny rok tak, jak ma to miejsce z wieloma wydarzeniami. Jak odnoszą się do tego deweloperzy? Czy Cyberpunk 2077 zostanie opóźniony?

Premiera Cyberpunk 2077 niezagrożona

Aktualnie deweloperzy zapewniają, że stale pracują nad grą ze swoich domów. Nic nie wskazuje na to, aby premiera miała być w jakikolwiek sposób zagrożona. Zespół nie przerywa pracy nad grą, a prezes zarządu mówi, że:

„Od połowy marca pracujemy z domu, zapewniając ciągłość wszystkich naszych operacji. Nasze cele się nie zmieniły: przede wszystkim planujemy wypuścić Cyberpunka 2077 we wrześniu. Czujemy się zmotywowani i mamy do naszej dyspozycji narzędzia niezbędne do osiągnięcia tego celu. – Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt”

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa ma niebagatelny wpływ na Polską gospodarkę i odbija się to na wielu firmach – w tym na CD Projekt. Wiele przedsiębiorstw już upada lub szacuje, że jeśli sytuacja się nie zmieni, to upadnie w najbliższych kilku miesiącach. CD Projekt zapewnia, że jest gotów na taką sytuację i akumuluje rezerwy gotówki, gdyby miało dojść do gorszego kryzysu.

Czy Cyberpunk 2077 będzie wspierany jak Wiedźmin 3?

Twórcy gry potwierdzili, że mają zamiar wspierać swój nowy tytuł, tak samo, jak Wiedźmina 3. Szczegółów na temat DLC dowiemy się jednak na krótko przed premierą. Możemy się jednak spodziewać zarówno małych, jak i dużych rozszerzeń. Niektóre z nich z pewnością będą darmowe.

Gracze z niecierpliwością czekają na premierę Cyberpunk 2077 https://techpolska.pl/cyberpunk-2077-nie-zostanie-opozniony/. Nie da się ukryć, że już pierwsze przełożenie premiery wywołało spore rozczarowanie, dlatego deweloperom byłoby nie na rękę powtarzać taką sytuację. Mogłoby to drastycznie obniżyć sprzedaż oraz spowodowałoby spadek zainteresowania tytułem. CD Projekt musi liczyć się też z ryzykiem, jakie wiąże się z wypuszczeniem gry jeszcze później, gdy premierę mają mieć PS5 oraz Xbox One X.