Czym zajmuje się agencja pracy tymczasowej?

Czym zajmuje się agencja pracy tymczasowej?

25 września, 2018 0 przez Redakcja

To przedsiębiorstwo, które pomaga w znalezieniu pracy tymczasowej. Jest pośrednikiem pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Pomaga kandydatowi znaleźć zatrudnienie zgodne z jego kwalifikacjami. Z usług agencji pracy tymczasowej korzystają w szczególności osoby bezrobotne oraz uczniowie i studenci.

Jak działa agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej pełni funkcję pośrednika pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Aktywnie pomaga osobom zgłaszającym się do agencji w znalezieniu pracy. Jest też odpowiedzialna za wszelkie formalności związane z procesem rekrutacji i finalnym zatrudnieniem. Agencja pracy tymczasowej pomaga również kandydatom w znalezieniu pracy za granicą. Wciąż popularnymi kierunkami pracy zarobkowej Polaków są: Anglia, Niemcy, a także Norwegia. Pomoc agencji tymczasowej znacznie ułatwia i przyspiesza cały proces. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które udają się do pracy zagranicę po raz pierwszy. Agencja pracy tymczasowej pomaga kandydatowi w znalezieniu pracy, okazując mu wsparcie podczas trwania całego okresu rekrutacji.

Idealna agencja pracy tymczasowej – jak ją znaleźć?

Agencja pracy tymczasowej to przedsiębiorstwo, które w świetle prawa musi spełniać kilka wymogów prawnych. Należą do nich zaliczyć: niekaralność, terminowe spłacanie podatków i składek ZUS, a także brak ogłoszenia upadłości. Dokumentem, który zawiera takie informacje, potwierdzając wiarygodność agencji, jest dokument wydany przez marszałka województwa, w którym mieści się agencja pracy tymczasowej. Przed udaniem się do agencji pracy tymczasowej warto przeczytać informacje o niej, a także zapoznać się z ofertami pracy widniejącymi na stronie. W ten sposób nie będziemy tracić czasu i przyjdziemy z konkretnym zapytaniem. Fraza “agencja pracy tymczasowej” wpisana w wyszukiwarkę internetową sprawi, że wyświetli się duża ilość wyników. Ofert pracy tymczasowej można z powodzeniem szukać na portalach, gdzie zamieszczone są oferty pracy. Zawsze znajdziemy tam informację, że dana oferta dotyczy pracy z agencji pracy tymczasowej.