Firma na kołach

Firma na kołach

29 października, 2018 0 przez Redakcja

Pomysł na biznes

Wiele osób chcących założyć własną działalność zniechęca się, ponieważ nie stać ich na wynajem lokalu. Ceny lokali potrafią niestety przytłoczyć młodych przedsiębiorców. Nie każdy ma to szczęście, aby skorzystać z dotacji z Urzędu Pracy. Kredyt na kupno lokalu również może być zbyt wymagający dla młodych osób. Są jednak inne możliwości, nie wymagające tak dużych nakładów finansowych. Jedną z nich jest… firma na kołach!

Food truck

W amerykańskich filmach często widać furgonetki z jedzeniem. Przemierzają one ulice miast i zatrzymują się w najkorzystniejszych miejscach. Tak właśnie działa firma na kołach – szuka kogo chce i gdzie chce. Najpopularniejsze niewątpliwie są food trucki. Pomysł na furgonetki z jedzeniem zdobywa coraz szersze grono zadowolonych klientów. Serwowane z nich jedzenie jest tanie i dobrej jakości. Jest też świeże! W furgonetce nie ma zbyt dużo miejsca do przechowywania produktów.  Muszą zatem być one wykorzystywane na bieżąco.

Firma na kołach

Firma na kołach jest świetną alternatywą dla stacjonarnej działalności. Dodatkowo mobilny biznes pozwala ci na wyjście z ofertą do klienta. Jeżeli widzisz, że nie ma dużego zainteresowania ze strony konsumentów, wystarczy zmienić miejsce. Bez problemu możesz wtedy działać dalej. Plusem biznesu na kółkach jest również brak kosztów czynszu, jakie musiałbyś ponosić prowadząc firmę stacjonarną. Musisz oczywiście pamiętać, żeby auto, które ma służyć jako mobilna restauracja spełniało wymagane warunki. Powinien to być samochód z zabudową specjalną. Na pewno poniesiesz koszty związane z jego odpowiednim przygotowaniem. Jednak, jeżeli przyłożysz się do remontu i będziesz serwować dobre jedzenie to inwestycja zwróci się z nawiązką. Nawet jeżeli będziesz musiał zaciągnąć kredyt, będzie on niższy niż w przypadku kupna lokalu. Warto też zainwestować w odpowiednie oklejenie samochodu, który jednocześnie będzie reklamą twojego biznesu. Dobrze byłoby, gdyby klient widząc auto od razu wiedział, jaki biznes prowadzisz. Możesz również zrobić ulotki i zostawiać je w sklepach czy rozdawać przechodniom. Dzięki temu będziesz mieć większe szanse, że zyskasz nowych klientów.

Zanim firma na kołach wystartuje, opracuj dobry i przejrzysty biznesplan. Powinieneś dużo prędzej zdecydować jakie potrawy chcesz przygotowywać. Spisz sobie wszystkie potrzebne do tego celu produkty. Poszukaj również sklepów lub hurtowni, w których dane produkty kupisz w niższych cenach. Pamiętaj, że jeżeli twój biznes z jakichś względów nie wypali, to zawsze możesz go w całości sprzedać!