Idealne buty do gry w golfa – jak je wybrać?

Idealne buty do gry w golfa – jak je wybrać?

7 listopada, 2021 0 przez Redakcja

Osoby, które uprawiają sporty doskonale wiedzą, iż do każdego rodzaju aktywności fizycznej przeznaczony jest inny typ obuwia. Dlaczego? Otóż przede wszystkim kluczową rolę odgrywa podłoże, na jakim dany sport jest uprawiany. Miłośnicy piłki nożnej doskonale zdają sobie sprawę, że na trening na murawie idealne będą korki, natomiast podczas meczu na hali okażą się kompletnie niepraktyczne. Nie inaczej jest z wciąż niedocenianą dyscypliną sportową – golfem. Wielu wydaje się, iż w golfa można grać nawet w tenisówkach. Ale czy naprawdę?

Co odróżnia buty golfowe od pozostałego obuwia sportowego?

Rzeczą charakterystyczną dla obuwia przeznaczonego do gry w golfa jest obecność metalowych kolców pod jego sodem. Pełnia one dokładnie tę samą funkcję, co wspomniane wcześniej korki do piłki nożnej. Nie oznacza to jednak, iż w obu tych dyscyplinach można używać tych samych butów; należy pamiętać, iż obuwie do gry w football zostało zaprojektowane tak, by umożliwić sportowcom swobodne bieganie i kopanie piłki, natomiast podczas gry w golfa zawodnicy nie wykonują gwałtownych podskoków czy kopnięć. Buty do golfa wyposażone są w kolce zwane spike’ami, dzięki którym golfista może “zahaczyć się” w gruncie i odpowiednio wyważyć ciało (zapaleni gracze wiedzą, jakie to istotne podczas wymierzania precyzyjnego uderzenia). Tak więc choć nieco siebie podobne, buty golfowe i do piłki nożnej to dwie zupełnie inne kategorie obuwia sportowego. Jeśli szukasz odpowiednich butów do gry w golfa, możesz sprawdzić ofertę sklepu internetowego https://epicgolf.pl/47-buty.

Wybór odpowiednich butów do gry w golfa

Aby buty do gry w golfa dobrze pełniły swoją funkcję, muszą zostać odpowiednio dobrane. Najważniejszymi parametrami doboru są:

– rozmiar (producenci przewidują odrębne rozmiarówki dla kobiet i dla mężczyzn),

– marka,

– wodoodporność (tańsze modele nie posiadają tej właściwości, jednak profesjonalnym graczom zaleca się inwestycję w wersję wodoodporną obuwia, ponieważ podczas gry w trudnych warunkach, na grząskim i mokrym podłożu, może oto znacznie zwiększyć szansę na osiągnięcie satysfakcjonujących wyników),

– waga obuwia (standardowe modele, przez wzgląd na obecność kolców, są dość ciężkie, przez co nie wszystkim graczom odpowiadają – niektórzy nie mogą użytkować takich także przez wzgląd na występujące u nich schorzenia, np. dotyczące układu krążenia kończyn dolnych; dla takich osób producenci przewidzieli modele znacznie lżejsze, powstałe z różnego rodzaju tworzyw sztucznych).

W przypadku zakupu obuwia przeznaczonego do gry w golfach za pośrednictwem internetu ważne jest, by nie sugerować się ogólnym rozmiarem podanym na stronie producenta, a długością wkładki, która z reguły również widnieje w ofercie (często rozmiarówka standardowego obuwia sportowego znacznie odbiega rozmiarówki butów dedykowanych konkretnym sportom).