Jak kreatywnie spędzić weekend?

Jak kreatywnie spędzić weekend?

12 lipca, 2021 0 przez Redakcja

Po ciężkim tygodniu pracy w końcu nadszedł weekend – czas na odpoczynek i relaks. Jednak nie każdy lubi leniuchowanie na kanapie, a regeneracją staje się aktywne spędzanie czasu. Masz wolny weekend i nie masz pomysłu jak go zagospodarować? Zobacz jak kreatywnie spędzić weekend.

Dwudniowa wycieczka

Weekend to świetna okazja, by zrobić szybką ucieczkę z miasta. Wyjazd możesz zacząć już w piątek po pracy i zakończyć go w niedzielny wieczór. Tym sposobem zyskujesz całe dwa dni na wycieczkę. Co można zrobić przez weekend? Dla tych co lubią campingi ciekawą propozycją może być weekend na Mazurach i spanie w namiotach. Mazury i Warmia to jedne z piękniejszych terenów w Polsce. Kraina Tysiąca Jezior oferuje różnego rodzaju rozrywki wodne i turystyczne. Narty wodne, pontony, a może wakebord? W sklepie plywadla.pl  kupisz profesjonalne pływadła do holowania za motorówką. Dla miłośników większych wrażeń polecamy narty wodne. Natomiast dla osób chcących w relaksie podziwiać krajobraz pięknych, mazurskich jezior polecamy czarter łodzi żaglowej bądź motorowodnej. Propozycji jest wiele i z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Bez względu na to czy spędza aktywnie, czy w relaksie wolny czas nad wodą, zadbaj o odpowiedni strój chroniący przed słońcem i przenikliwym wiatrem. Sprawdzą się także antypoślizgowe buty neoprenowe. Możesz w nich wejść do wody bez obaw o nadepnięcie na szkło czy inne ostre przedmioty. Do tego obowiązkowo okulary przeciwsłoneczne z dobrym filtrem UV. Wszystkie niezbędne elementy wyposażenia takie jak : dokumenty, portfel, klucze, ubrania na przebranie, schowasz w bezpiecznych torbach żeglarskich. Wyposażone są one w wodoszczelne komory.

Na weekend sprawdzą się także góry, np. Bieszczady, które mają wiele nietrudnych i stosunkowo krótkich tras. Górskie spacery nie tylko regenerują fizycznie, ale także odprężają psychicznie. Każdy czas spędzony w naturze jest głębokim relaksem zarówno dla ciała, jak i umysłu.

Wybór między górami, a mazurami lub morzem podczas dwudniowej wycieczki najczęściej ogranicza nam odległość. Niewątpliwie w dogodnej sytuacji są osoby mieszkające w centrum Polski, skąd w każdym kierunku jest blisko.

Maraton po muzeach

Weekend to także dobra okazja, żeby nadrobić zaległości kulturalne. Jeśli ciągle odkładasz wycieczkę do muzeum z powodu braku czasu, to skończ z wymówkami i przeznacz weekend na zwiedzanie muzeów. W dwa dni uda Ci się zobaczyć więcej niż jedną wystawę. Zamiast Nocy Muzeów możesz zorganizować cały weekend. W tę atrakcję możesz zaangażować całą rodzinę, znajomych lub poświęcić ten czas na spędzenie kilku chwil samemu ze sobą. Samotne spędzanie czasu jest równie ważne, co z innymi ludźmi. Daje nam to chwilę do namysłu, przemyślenia tego co się działo w ostatnim tygodniu i wielu innych spraw, które na co dzień spychamy na drugi plan.

Kulinarne poszukiwania

Jeśli jesteś fanem dobrej kuchni, to dwudniowy weekend możesz poświęcić na odwiedzenie tych wszystkich knajp, do których kiedyś powiedziałeś, że pójdziesz. Zrób listę miejsc do odwiedzenia i rozplanuj je według serwowanych posiłków. Zabierz ze sobą książkę, to dobra okazja, żeby zrelaksować się przy kawie i ciekawej lekturze lub spotkać się przyjaciółmi. Możecie zorganizować maraton tematyczny – kuchnia włoska, azjatycka, amerykańska itp. Żeby zrobić miejsce na kolejne dania, możesz pomiędzy restauracjami wybrać się na spacer do parku lub zamiast komunikacji miejskiej wybrać rower do poruszania się po mieście. Wieczór natomiast zakończyć seansem w kinie.