Jak najlepiej zarchiwizować zdjęcia?

Jak najlepiej zarchiwizować zdjęcia?

14 marca, 2023 0 przez Redakcja

Najlepsze sposoby tworzenia kopii zapasowych zdjęć wymagają szeregu różnych metod budowania kuloodpornego systemu tworzenia kopii zapasowych. Najlepsze oprogramowanie do przechowywania i tworzenia kopii zapasowych w chmurze pozostaje najpopularniejszym sposobem na zabezpieczenie obrazów – szczególnie dla firm inwestujących w zasoby wizualne i profesjonalnych fotografów, których siłą napędową są dosłownie treści, które produkują.

Jak najlepiej zarchiwizować zdjęcia?

Bycie fotografem oznacza posiadanie mnóstwa zdjęć. A wraz z tą toną zdjęć pojawia się pytanie, jak najlepiej przechowywać tak duże ilości obrazów. Istnieją dwie różne ścieżki, które można podjąć, jeśli chodzi o przechowywanie zdjęć cyfrowych: przechowywanie w chmurze i fizyczne przechowywanie. Czasami możesz chcieć użyć obu opcji, aby zwiększyć bezpieczeństwo lub elastyczność. Przechowywanie w chmurze to świetna opcja, która jest dość tania. Bez fizycznych urządzeń pamięci masowej nie musisz się martwić o uszkodzenie, utratę lub awarię urządzenia, a przestrzeń dyskowa może rosnąć wraz z twoimi potrzebami. Biorąc to pod uwagę, istnieją pewne wady tej usługi. Największą wadą jest fakt, że będziesz potrzebować dostępu do Internetu, aby przesłać i uzyskać dostęp do swoich zdjęć.

Opcje fizycznego przechowywania są bardziej tradycyjne. Jeśli pójdziesz tą drogą, prawdopodobnie będziesz potrzebować wielu urządzeń pamięci masowej i przejrzystego przepływu pracy dla najlepszej organizacji. Rozsądnie jest przechowywać zduplikowany zestaw urządzeń pamięci masowej w innym miejscu w przypadku pożaru, kradzieży lub innego zdarzenia, które może spowodować utratę plików. Warto także wejść na stronę: https://drewnianysklep.pl/.

O tym należy pamiętać!

Większość ludzi może od razu pomyśleć o samodzielnym dysku twardym SATA, podłączonym przez USB do komputera, na którym można następnie kopiować i zapisywać pliki. To doskonały sposób na uruchomienie zestawu kopii zapasowych, choć zastrzeżenie polega na tym, że dyski twarde mogą ulec awarii. Najlepsze dyski SSD (dyski półprzewodnikowe) są bardziej stabilne, ale zwykle kosztują więcej. Chociaż niezawodność może wydawać się początkowym plusem, oznacza to, że będziesz musiał znaleźć miejsce na napęd i przewody łączące w przestrzeni roboczej komputera. To może nie wydawać się dużym problemem, ale wydaje się, że bardziej idealne jest zmniejszenie bałaganu, aby kopie zapasowe nie przeszkadzały.

Ponadto możesz nie chcieć wykorzystywać ograniczonej liczby portów USB z “zawsze włączonym” połączeniem zewnętrznego dysku twardego. Pod tym względem dysk flash USB będzie prawdopodobnie prostszym rozwiązaniem, ponieważ nie tylko nie wymaga podłączania przewodów do komputera, ale można je łatwo przechowywać do czasu potrzeby i zabrać ze sobą do innych lokalizacji w razie potrzeby. Co więcej, dyski flash USB są stosunkowo tanie, a jednocześnie oferują dużą przestrzeń dyskową.