Jak zadbać o bezpieczeństwo paczki w transporcie?

Jak zadbać o bezpieczeństwo paczki w transporcie?

6 lutego, 2021 0 przez Redakcja

Zadbanie, aby paczka dotarła do klienta w całości i produkt w środku nie został w żaden sposób uszkodzony, jest kluczowe. Co prawda paczki na ogół są ubezpieczone, więc w razie ich zniszczenia można odzyskać całość lub część kosztów, ale złe wrażenie u klienta pozostanie. Będzie on musiał bowiem dodatkowo zgłaszać uszkodzenie paczki i czekać, aż wniosek zostanie rozpatrzony i przedmiot zostanie mu przysłany ponownie.

Dlatego też lepiej po prostu upewnić się, że już za pierwszym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem i paczka dotrze do klienta w stanie nienaruszonym. Tylko jak zadbać o bezpieczeństwo paczki w transporcie? Co zrobić, żeby się nie rozkleiła, a produkt w środku był cały i zdrowy? Tłumaczymy!

Sklej paczkę odpowiednią taśmą

Bardzo ważne jest, aby paczka została porządnie i poprawnie sklejona. Nie powinniśmy wykorzystywać do tego zwykłej „szkolnej” taśmy przezroczystej – najlepszym wyborem będą taśmy pakowe klejące, które są często wykorzystywane właśnie do sklejania paczek. Można kupić takie taśmy w różnych wymiarach i barwach, więc każdy powinien znaleźć odpowiednią opcję dla siebie. Są one naprawdę mocno klejące, więc powinny dostatecznie zabezpieczyć paczkę przez rozklejeniem.

Nie powinniśmy się powstrzymywać przed zużywaniem dużej ilości taśmy – dwa krótkie paski wzdłuż zamknięcia paczki mogą nie wystarczyć, najlepiej owinąć całą paczkę taśmą dookoła i to w kilku różnych miejscach. Taśma pakowa jest tanim produktem, więc dużo w ten sposób nie stracimy, a wyeliminujemy całkowicie ryzyko rozklejenia się paczki. Jest to istotne, ponieważ musimy być przygotowani na to, że w transporcie będzie ona przerzucana, ściskana i układana bez dużej delikatności.

W środku powinno znaleźć się adekwatne wypełnienie

W zależności od tego, co dokładnie przesyłamy, warto do środka paczki włożyć także specjalne wypełnienie. Opcji jest tutaj sporo. W przypadku monitorów czy telewizorów często wykorzystuje się styropian, przy innych wrażliwych przedmiotach (zastawie stołowej, porcelanowych figurkach, smartfonach) można spotkać się z zastosowaniem folii bąbelkowych bądź specjalnych „poduszek” wypełnionych powietrzem.

Jeśli przedmiot jest mniej delikatny i nie ma dużego ryzyka, że nawet przy lekkim wstrząsie pęknie czy się potłucze, można pomyśleć o wypełnieniu w formie papierowych wiórek. Takie wiórki występują w różnych kolorach, więc oprócz roli zabezpieczającej mogą także pełnić rolę dekoracyjną. W ten sposób możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zrobić dobre wrażenie na kliencie.