Jakie są domowe sposoby na zdjęcie hybrydy? Poradnik

Jakie są domowe sposoby na zdjęcie hybrydy? Poradnik

12 lutego, 2020 0 przez Redakcja

Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejsza technika do stylizacji paznokci. Jest zdecydowanie bardziej trwała, efektem można cieszyć się nawet do kilku tygodni. Na rynku znajdziemy wszystkie przyrządy służące do wykonania paznokci hybrydowych w domu. Kobiety same coraz częściej wykonują sobie zdobienia, rezygnując tym samym z wizyt w salonach kosmetycznych. To oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy.

Jak samodzielnie usunąć hybrydy w domu?

Istnieją domowe sposoby na zdjęcie hybrydy, również i z tym problemem nie musisz udawać się do profesjonalnego gabinetu. Co prawda, nie jest to tak proste i oczywiste jak zmywanie zwykłego lakieru, w tym przypadku sam zmywacz do paznokci się nie sprawdzi. Lakier hybrydowy schodzi z paznokcia trudniej. Aby zabrać się do jego usunięcia, musimy wiedzieć w jaki sposób wykonać to prawidłowo. W innym przypadku możemy zniszczyć płytki naszych paznokci.

Zacząć musimy od zmatowienia płytki. Do tego najlepiej nada się blok polerski, który bez problemu otrzymamy w każdej drogerii. Wykonujemy nim kilka ruchów, aby zetrzeć pierwszą warstwę lakieru. Jest to konieczne do tego, aby aceton mógł szybciej i łatwiej w niego wniknąć.

Kolejny krok to nasączenie zmywaczem. To najtrudniejszy etap, przez który musisz przejść aby pozbyć się hybryd, jednak bez problemu każdy sobie z nim poradzi. Waciki musimy wyciąć w miarę możliwości na wielkość naszych paznokci. Potem trzeba nasączyć je acetonem, przyłożyć do paznokcia i zawinąć w folię aluminiową. Poczekać musimy około 15 minut.

Ważna rada! Najlepiej w tym przypadku użyć specjalnej folii, która jest dedykowana do usuwania lakieru hybrydowego. Są to małe kawałki folii z przyklejonym już wacikiem. Dzięki temu wacik nie przesuwa się. Dodatkowo po nasączeniu acetonem, ten szybciej wnika w lakier, co skraca czas czekania do 10 minut.

Po upływie tego czasu możemy zająć się usuwaniem folii. Zobaczyć będziemy mogli pomarszczoną warstwę hybrydy. Teraz potrzebować będziemy patyczka bądź kopytka ceramicznego, z których pomocą będziemy w stanie usunąć resztki lakieru. Musimy robić to starannie i bardzo delikatnie, aby nie zniszczyć płytki paznokcia.

Uwaga! Jeśli po zastosowaniu kopytka ceramicznego na paznokciach wciąż zostaną resztki lakieru, spróbuj użyć ponownie bloku polerskiego. Pamiętaj o delikatnych ruchach.

Najważniejszym i ostatnim krokiem w usuwaniu lakieru hybrydowego jest pielęgnacja. Koniecznie musisz o nią zadbać, gdyż paznokcie będą potrzebowały odżywienia i nawilżenia. Do tego najlepiej sprawdzi się oliwka do paznokci i skórek. Ma ona właściwości nawilżające i wzmacniające. Dzięki temu Twoje paznokcie nie będą łamać się ani rozdwajać.