Kurtyny PCV

Kurtyny PCV

14 marca, 2022 0 przez Redakcja

Kurtyny PCV – inwestycja warta ceny?

Kurtyny PCV, nazywane także kurtynami paskowymi, to przegrody z giętkich pasów folii, której grubość mieści się w przedziale od 1 do 4 milimetrów. Oprócz tego, odznaczają się one różnym poziomem przepuszczania światła. Kurtyny paskowe nie tylko zatrzymują ciepło wewnątrz pomieszczeń, ale także uniemożliwiają powstawanie przeciągów, izolują wnętrze od szkodliwych dymów oraz innych substancji, a nawet są w stanie stłumić irytujące hałasy z zewnątrz. Czy warto jest jednak zainwestować w taki sprzęt?

Kurtyna z folii – klucz do bezpieczeństwa.

Odpowiednio dopasowana oraz zamontowana kurtyna paskowa jest w stanie zapewnić bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa. Przede wszystkim – za sprawą tworzywa, z jakiego owe kurtyny zostały wykonane, są one bardzo odporne na najróżniejsze potencjalne mechaniczne uszkodzenia, takie jak przykładowo rozerwanie czy wygięcie.

Polichlorek winylu, który stosuje się do wytwarzania kurtyn, jest materiałem który nie pali się oraz nie wydziela dymu, przez co jest on doskonałym gwarantem ochrony przeciwpożarowej. Dobrze dopasowane kurtyny nie przepuszczą do wnętrza pomieszczenia nawet niewielkich owadów, o większych ptakach oraz ssakach nie wspominając.

Warto również wspomnieć o fakcie, iż miękkie PCV jest materiałem produkowanym z zaokrąglonymi krawędziami, przez co praktycznie niemożliwe jest przypadkowe skaleczenie się nim. Tworzywo to mocno ogranicza również oddziaływanie promieniowań ultrafioletowych.

Łatwy montaż i niskie koszty

Kurtyny wytwarzane z materiału PCV są również bardzo łatwe w zamontowaniu oraz nie ma konieczności dodatkowej ich konserwacji.

Zastosowanie tego tworzywa będzie również dobrym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym – oszczędzimy bowiem pieniądze, które stracilibyśmy bezpowrotnie podczas opłacania czynszu za ogrzewanie. Kurtyny foliowe utrudniają również przedostawanie się wilgoci do wnętrza pomieszczeń.

Polichlorek winylu, oprócz kurtyn foliowych, wykorzystywany jest również przy produkcji tak zwanych bram kurtynowych oraz kurtyn spawalniczych. Posiadają one dokładnie takie same pozytywne właściwości, jakie zostały przytoczone wcześniej podczas opisywania kurtyn.

Wiele zastosowań PCV

Kurtyny PCV niejedno mają imię – w zależności od ich przeznaczenia, są one produkowane zawsze w inny sposób, wyróżniamy:

  • Kurtyny paskowe (o których mowa była przez większą część artykułu)
  • Kurtyny przesuwane – przeznaczone specjalnie do miejsc, w których ruch odbywa się ze zmiennym natężeniem, dzięki czemu kurtyna pcv może zostać odsłonięta na czas bardzo intensywnej pracy, a zasłoniona, kiedy ruch się zmniejsza.
  • Kurtyny do chłodni i mroźni – przygotowane specjalnie pod pracę w warunkach chłodniczych
  • Kurtyny plandekowe – stosowane w przegradzaniu większych pomieszczeń, wykonane z tkaniny poliestrowej, dostępne w wielu różnych wariantach kolorystycznych.

Na zakończenie artykułu warto wspomnieć o tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru kurtyn PCV.

Przede wszystkim zorientujmy się w temacie montażu – upewnijmy się, czy w naszym pomieszczeniu panują warunki odpowiednie do prawidłowego zamontowania pasków PCV. Zorientujmy się także w temacie wyglądu samych pasków – powinny być one wyprofilowane w kształt przypominający łuk, a ich krawędzie w żadnym wypadku nie mogą być ostre. Przeczytajmy również informacje na temat odpowiedniego przechowywania owego materiału oraz jak prawidłowo go czyścić.

Te i inne drobne szczegóły mogą zadecydować o tym, czy kurtyna, na którą się zdecydujemy, spełni swoje zadanie zgodnie z przeznaczeniem. Jeżeli zastosujemy się do powyższych porad, wówczas zakup kurtyny PCV będzie jak najbardziej wartą inwestycją!