Polecane filmy o milionerach — lista

Polecane filmy o milionerach — lista

28 grudnia, 2021 0 przez Redakcja

Filmy o bogatych ludziach rozpalają wyobraźnię i są często wybierane przez odbiorców w szerokim spektrum wiekowym. Wiele nowych produkcji porusza tematykę giełdy zwłaszcza w kontekście Wall Street, ale dużym uznaniem cieszą się także filmy oscylujące wokół tematów gangsterskich i różnego rodzaju oszustw finansowych.

Gdzie oglądać firmy o milionerach

Filmy o milionerach często możemy oglądać w kinie. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy produkcja jest hitem kasowym, jak choćby w przypadku takich filmów jak „Titanic”, czy „Wielki Gatsby”. Po jakimś czasie jednak trudno jest znaleźć daną produkcję w kinach i musimy nasze poszukiwania przenieść do sieci. Z pomocą przychodzi Internet i programy do oglądania produkcji bez reklam. Filmy o milionerach, np. Wilk z Wall Street w Player.pl to propozycja na przyjemne spędzenie czasu i delektowanie się dobrym kinem w domowym zaciszu. Platformy typu Player dla wielu mogą być wybawieniem. Dzięki tego typu rozwiązaniom będziesz mógł wybierać najlepsze produkcje wtedy, kiedy będziesz miał na to ochotę.

Filmy o milionerach – lista

Jest wiele filmów o milionerach, a każdy z nich porusza inne tematy. Niektóre zakorzenione są w atmosferze skandalu, inne mówią o błyskotliwej karierze bystrych młodzieńców, którzy w krótkim czasie osiągnęli sukces finansowy. Jednymi z najbardziej polecanych filmów są:

  • „Wilk z Wall Street” – historia faktycznej postaci, Jordana Belforta, który bardzo szybko dorobił się ogromnej fortuny, korzystając z możliwości zarobkowania na giełdzie. Film porusza osobiste życie granego przez Leonardo DiCaprio Jordana, który gubi się niejako w atmosferze blichtru i intryg związanych z dużymi pieniędzmi;
  • „Wall Street” – produkcja opowiadająca, podobnie jak poprzedni film, o zmaganiach etycznych w środowisku bogaczy, uwypuklająca rozdarcie moralne młodego maklera giełdowego, który w szybki sposób dorobił się bogactwa. Czy szybka fortuna i trudne środowisko sprawią, że główny bohater Gordon Gekko do końca będzie grał według twardych zasad Wall Street?
  • „Jobs” – film dla fanów Steve’a Jobsa i nie tylko. Biograficzna opowieść o twórcy Apple’a i jego pierwszym milionie;
  • „Wielki Gatsby” – choć nie jest to historia dziejąca się cały czas na giełdzie czy w jednym z banków, film przedstawia obyczajową stronę życia bogaczy Ameryki. „Wielki Gatsby” to ekranizacja kultowej książki Francisa Scotta Fitzgeralda, opowiadająca o miłości dwójki ludzi, których podzieliły niegdyś różnice klasowe.

Polskie filmy o milionerach

Również Polska może pochwalić się swoimi filmami o milionerach, choć niewątpliwie nie jest ich tak wiele, jak w przypadku produkcji zza oceanu. Dziełem, które jako pierwsze może wpaść nam do głowy będzie z pewnością „Kariera Nikodema Dyzmy”, który był kultowym serialem czasów PRL-u. W wersji pełnoekranowej mogliśmy oglądać go ponad 20 lat później, pod nazwą „Kariera Nikosia Dyzmy”. Zarówno film jak i serial opowiadają historię biednego urzędnika, który znajdując przypadkiem na ulicy zaproszenie na partyjny bankiet, postanawia udać się na miejsce w prozaicznym celu napełnienia swojego brzucha. Tak zaczyna się obfitująca w różne zwroty akcji błyskotliwa polityczna kariera Nikodem Dyzmy.

Innym wartym polecenia polskim filmem o dużych pieniądzach jest „Pierwszy Milion” z 2000 roku film mówi o grupie trójki przyjaciół debiutujących na Głównej Giełdzie Warszawskiej.