Pościele dla dzieci – 6 tkanin na pościel do łóżeczka

Pościele dla dzieci – 6 tkanin na pościel do łóżeczka

4 grudnia, 2021 0 przez Redakcja

Pościel dla dzieci powinna spełniać wiele standardów. Szczególnie ważna jest tkanina, z której wykonuje się poszewki na poduszki oraz kołdry, a także kocyki do łóżeczka. Obecnie, na rynku dostępnych jest wiele materiałów.

Z jakiego materiału powinna być zatem dobra pościel dla dzieci? Poniżej przedstawiamy 6 najbardziej popularnych.

Bawełna – przyjemna i praktyczna

Bawełna jest bardzo często wykorzystywanym materiałem do produkcji pościeli dla dzieci. Najczęściej opisana przez sprzedawców z dopiskiem: 100%. Jest to zrozumiałe o tyle, że ma wiele bardzo dobrych cech, przyjaznych dla skóry najmłodszych, a jednocześnie jest materiałem praktycznym, który dobrze zachowuje się w praniu. Jest odporna zarówno na uszkodzenia, jak i wysokie temperatury. Dodatkowo, bawełna nie podrażnia skóry, zazwyczaj nie wywołuje alergii, a przy tym jest miękka i przyjemna w dotyku.

Muślinowe pościele do łóżeczka dziecięcego

Muślin to materiał, który może być tkany z bawełny, wełny lub jedwabiu. Jest bardzo miły w dotyku. To naturalna tkanina, posiadająca optymalne właściwości termoizolacyjne. Lekka i przewiewna, chroni organizm przed przegrzaniem. Muślin tkany z bawełny jest odporny na wielokrotne pranie.

Bambus – rosnąca popularność

Pościel wykonana z bambusa, jest niezwykle przyjemna w dotyku. Ma coraz więcej zwolenników, dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym. Szybko schnie i jest odporny na wilgoć. Bambusowe pościele do łóżeczka dla dzieci latem przyjemnie chłodzą, a zimą grzeją najmłodszych.

Mikrofibra

Bywa, że pościel dla dziecka jest wykonana z mikrofibry – tkaniny syntetycznej, przy czym bardzo miłej w dotyku. Ma ona, podobnie jak kilka innych materiałów, właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne. Stąd wybór pościeli dla dziecka z mikrofibry ma swoje uzasadnienie.

Len

Dlaczego wykonuje się pościel z lnu? Ponieważ jest niezwykle delikatny dla dziecięcej skóry. To tkanina w 100% naturalna. Len jest przewiewny, naturalny i hipoalergiczny. Chłonie wilgoć. Ma właściwości naturalnej termoregulacji. Podobnie jak lniane ubrania są najlepsze podczas upalnych dni, gdyż przyjemnie chłodzą i chronią przed przegrzaniem, tak i pościel lniana jest doskonała podczas gorących miesięcy. Warto jednak podkreślić, że doskonale sprawdza się również zimą. W chłodne dni, lniana pościel daje bowiem uczucie przyjemnego ciepła.

Minky

Minky jest materiałem bardzo elastycznym. Wykonany jest z włókien poliestrowych – bardzo miękkich w dotyku. Dzięki swojej elastyczności, idealnie dopasowuje się do ciała małego dziecka, dokładnie przykrywając je z każdej strony. To ułatwia okrycie malucha i ochronę przed przewianiem. Z tego materiału najczęściej wykonuje się kocyki, które przez wielu rodziców stosowane są jako pościel dla dziecka.

Wybór materiałów, z których wykonuje się pościel dla dzieci jest bardzo duży. Warto więc wybrać taki produkt, który będzie najbardziej optymalny dla naszego dziecka. Na pewno dobrym wyborem zawsze jest naturalna tkanina, przewiewna, mająca właściwości hipoalergiczne.