Raty kredytu przekroczyły Twoje możliwości spłaty? Co z tym zrobić?

Raty kredytu przekroczyły Twoje możliwości spłaty? Co z tym zrobić?

9 grudnia, 2021 0 przez Redakcja

Przed zaciągnięciem kredytu każdy potencjalny kredytobiorca zostaje poddany skrupulatnej analizie zdolności kredytowej. Wpływ na analizę ma dość sporo czynników, jak np.: wysokość zatrudnienia, posiadane długi, czy historia spłaty wszystkich pożyczek. Na jej podstawie instytucja finansowa jest w stanie oszacować ryzyko niespłacenia pożyczki przez kredytobiorcę.

Pomimo rzetelności i skrupulatności przeprowadzania analizy, banki nie są w stanie przewidzieć wszystkiego. Nagła utrata miejsca pracy, czy pilne wydatki potrafią zrujnować niejeden domowy budżet. W efekcie raty aktualnych zobowiązań zaczynają przekraczać możliwości spłaty, a jeżeli już uda nam się wysupłać kwotę na ratę – to spłacamy ją sporo po terminie. Taka sytuacja dotyka coraz więcej osób. To właśnie dlatego na rynku finansowym pojawił się produkt określany kredytem oddłużeniowym.

Czy jest kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy jest pożyczką celową, która dedykowana jest osobom aktualnie spłacającym wiele, różnych zobowiązań. Mogą to być kredyty gotówkowe, karty kredytowe lub inne pożyczki uzyskane od banku, lub innych instytucji finansowych. Pożyczka oddłużeniowa jest zatem udzielana po to, aby zadłużony miał realną szansę na spłatę dotychczasowych zobowiązań finansowych, które szkodzą domowemu budżetowi.

Dla wielu osób takie rozwiązanie może stanowić jedyny sposób na wyjście z nie ciągnących się kłopotów finansowych. To dlatego, że kredyt oddłużeniowy pozwala uniknąć przykrych konsekwencji niespłacania w ustalonym terminie rat pożyczek. Jeśli w porę nie zareagujemy, możemy mieć poważne kłopoty – zaczynając od naliczania odsetek za opóźnienia w spłacie, kończąc nawet na egzekucji komorniczej. Warto zatem nie dopuścić do tak skrajnej sytuacji i w porę wykorzystać dostępne możliwości pomocy.

Gdzie znaleźć najlepszą ofertę kredytu oddłużeniowego?

Samodzielne znalezienie atrakcyjnej oferty kredytu nie jest wcale takie proste. Wbrew powszechnemu przekonaniu bank, w którym od lat posiadamy otwarty rachunek bankowy, nie będzie miał dla nas najlepszej oferty na rynku. Działając w pojedynkę, należy zatem dokładnie zorientować się w dostępnych możliwościach i poddać analizie produkty, które znalazły się w kręgu naszego zainteresowania. W porównaniu ofert pomoże Ci internetowa porównywarka kredytów oddłużeniowych. Należy jednak pamiętać, że taka lista jest dość ogólnikowa i nie gwarantuje znalezienia produktu dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb.

Dużo lepszym pomysłem będzie zatem zgłoszenie się do specjalisty. To właśnie doradca ze Spłaty Kredytów https://splatakredytow.pl/ cechuje się rzetelnością i dokładnością w wykonywaniu powierzonych spraw finansowych. Profesjonalista dokładnie przeanalizuje Twoją sytuację finansową i na jej podstawie znajdzie optymalne rozwiązanie. Dzięki pomocy przerwiesz proces rosnących długów i zapanujesz nad domowym budżetem. Będzie to możliwe dzięki odpowiednio niskim ratom kredytu oddłużeniowego z wydłużonym okresem spłaty.