Ręcznie robione prezenty na święta Bożego Narodzenia

Ręcznie robione prezenty na święta Bożego Narodzenia

21 grudnia, 2018 0 przez Redakcja

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jest to wyjątkowo magiczny czas, który spędzamy z najbliższymi. Chcemy ich obdarować uwagą, dobrym słowem i specjalnymi upominkami. Prezenty prosto z serca to te, które wykonamy sami i włożymy w ich wykonanie mnóstwo uczucia. Hand made jest na topie, a naprawdę wspaniałe podarki można wykonać tanio i bez posiadania jakiś specjalnych umiejętności i talentów.

Decoupage

Decoupage to bardzo ciekawa i efektowna technika, a przy tym bardzo prosta. Wystarczy wybrać przedmiot, który chcemy ozdobić. Może to być np. szkatułka, ozdobne pudełko, czy zawieszka. Ozdabiać można praktycznie każdą powierzchnie, a efekt zawsze jest efektowny. Jeżeli przedmiot, który chcemy udekorować jest dobrze przygotowany (wygładzony i pomalowany najlepiej na jasny kolor) należy wybrać wzór, który chcemy na nim umieścić. W tym celu najprościej będzie wyciąć elementy papierowej serwetki i rozdzielić je tak, żeby została jedna warstwa. Na koniec trzeba nakleić wybrane wzory specjalnym klejem do decoupage i zalakierować.

Prezenty spersonalizowane

Idealnym sposobem będzie wykonanie prezentu, który wiąże się z pasjami i zainteresowaniami osoby, którą chcemy obdarować. Np. miłośnik gotowania i pieczenia z pewnością ucieszy się ze specjalnej, ręcznie wykonanej książki kucharskiej, a komuś kto kocha biżuterię możemy wręczyć specjalną, przez nas zaprojektowaną i wykonaną. Tego typu prezent z pewnością będzie dowodem na to, że dobrze znamy daną osobą i jest dla nas ważna.

Prezenty, które można zjeść

To również ciekawa propozycja. Nie ma to jak upominki, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również mają cudowny zapach i smak. W Internecie można znaleźć proste przepisy np. na równe nalewki, likiery, przetwory, czy urocze ciasteczka. Warto pamiętać, żeby gotowy produkt ładnie zapakować. Dobrym wyborem będzie ładny słoiczek, buteleczka, ale ozdobne pudełko, które nada temu jeszcze większy świąteczny urok.

Upominki

Dobrze sprawdzą się również małe upominki, które mogą być np. dodatkiem do właściwego prezentu. Z powodzeniem można ręcznie wykonać specjalną kartkę z życzeniami, figurkę z masy solnej, albo etui na telefon. Pomysłów jest bardzo wiele, ważne jest kreatywne podejście do sprawy i zaangażowanie się całym sercem.

Dla bardziej wymagających

Jeżeli jednak ktoś posiada większy talent plastyczny, ma czas i chęci może pokusić się o bardziej skomplikowany i okazały prezent. Przykładem może być portret narysowany farbami, albo ołówkami i oprawiony w piękną ramę, albo obraz na ścianę wykonany elementami quillingu. Miłośnicy szycia mogą pokusić np. o uszycie fartuszka kuchennego, albo innego użytecznego elementu.

Prezenty to bardzo ważny element świątecznej tradycji. Czekają na nie z niecierpliwością nie tylko dzieci, ale i starci. Dlatego warto ten jeden raz w roku postarać się i dać ukochanym osobą, coś wyjątkowego prosto z serca, a jeśli będzie to wykonane własnoręcznie przez nas z pewnością jeszcze bardziej ucieszy obdarowywanych!

Dodatkowe informacje

Zobacz, jakie pomysły na prezent oferuje Ministerstwo Gadżetów – sprawdź asortyment dostępny na stronie sklepu internetowego.