Czy inwestowanie w kryptowaluty się opłaca?

Czy inwestowanie w kryptowaluty się opłaca?

1 lutego, 2021 0 przez Redakcja

Obecnie wiele osób zaczyna zauważać potrzebę inwestowania swoich oszczędności, między innymi z uwagi na galopującą inflację. Pieniądze, które nie zarabiają, wraz z upływem czasu tracą swoją wartość – możemy bowiem za taką samą kwotę zakupić znacznie mniej. Dlatego też inwestowanie jest rozsądnym wyjściem.

Sposobów na inwestowanie jest bardzo wiele, począwszy od lokat bankowych, przez zakup nieruchomości, po inwestycję w kryptowaluty. W tym artykule chcielibyśmy poruszyć temat tego ostatniego przykładu. Czy kryptowaluty mogą być opłacalną inwestycją? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Kryptowaluty mogą być korzystną inwestycją, ale są też ryzykowne

Wartość kryptowalut może zmieniać się w mgnieniu oka. Może ona rosnąć, ale może też znacząco spadać. Przekonali się o tym chociażby posiadacze Bitcoinów – ta waluta swego czasu zanotowała bardzo duży spadek, aczkolwiek w ostatnim czasie powróciła do łask i zaczęła pobijać rekordy wartości. Ostatecznie więc cierpliwi inwestorzy, którzy zakupili Bitcoiny w momencie, kiedy ich wartość znacznie zmalała, mogli bardzo dużo zarobić i dla nich inwestowanie w kryptowaluty okazało się strzałem w dziesiątkę.

Potencjalnie jest to więc dobra inwestycja, aczkolwiek im więcej zainwestujemy, tym więcej możemy potencjalnie zyskać (ale też stracić). Przy bardzo małej inwestycji nie możemy oczekiwać, że zwroty będą oszałamiające. Jednocześnie musimy pamiętać o jednej z najważniejszych zasad inwestowania, która dotyczy zarówno kryptowalut, jak i zakupu akcji na giełdzie czy innego typu inwestycji.

Mowa oczywiście o zasadzie, która mówi, aby nigdy nie inwestować większych kwot niż jesteśmy przygotowani stracić. Oznacza to, że absolutnie nie powinniśmy przeznaczać na inwestycje wszystkich swoich oszczędności, ponieważ w podbramkowej sytuacji możemy znaleźć się bez grosza przy duszy.

Jak odnieść sukces, inwestując w kryptowaluty?

Jeśli chcemy faktycznie zarobić na inwestycji w kryptowaluty, musimy przede wszystkim dobrze się do tego przygotować i poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. W przeciwnym wypadku będziemy podejmować decyzje „na ślepo” i w wielu przypadkach może się to zakończyć dla nas niekorzystnie.

Rzetelne informacje na temat inwestycji w kryptowaluty można znaleźć między innymi tutaj: https://zarabiajcie.pl/. Materiału do przyswojenia jest dość dużo, ale przy odrobinie zaangażowania i chęci jest to jak najbardziej możliwe. Wiedza ta przydać się może nie tylko przy inwestycji w kryptowaluty, ale także na przykład w zagraniczne waluty czy akcje na rynku papierów wartościowych.