Czy warto brać kredyt hipoteczny przez pośrednika?

Czy warto brać kredyt hipoteczny przez pośrednika?

2 czerwca, 2022 0 przez Redakcja

Mimo swojej rosnącej ceny kredyty hipoteczne wciąż są często zaciąganym rodzajem pożyczki od banku. I nic w tym dziwnego, skoro dla większości osób zaciągnięty kredyt hipoteczny to jedyny sposób na zakup mieszkania lub wymarzonego domu z ogrodem. 

Co zatem zrobić, aby zyskać pewność, że uda nam się zaciągnąć kredyt na nieruchomość? I czy warto brać kredyt hipoteczny z pośrednikiem, czy może jednak bez? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Kredyt hipoteczny w niezbyt pewnych czasach

Niestety, na skutek pandemii i wojny na wschodzie sytuacja ekonomiczna wygląda gorzej, niż jeszcze kilka lat temu. Efektem tego są rosnące ceny – nie tylko artykułów spożywczych, ale również produktów bankowych. Z tego powodu znacznie trudniej jest znaleźć atrakcyjny kredyt, który mamy szansę otrzymać. A jeżeli już uda nam się znaleźć taki produkt, to jego cena z reguły jest wysoka i w efekcie pochłania sporą część naszej wypłaty.

Niepewność czasów, w których żyjemy, powinna skłonić nas do nieco głębszej refleksji nad naszymi finansami. Powinno to dotyczyć nie tylko poszukiwania oszczędności i ewentualnej rezygnacji ze zbędnych rzeczy, ale również poszukiwania alternatywnych rozwiązań, które pomogą zapanować nad domowym budżetem. Dobrym krokiem, który może nas skutecznie chronić, przed zaciągnięciem zbyt drogiego kredytu jest skorzystanie z pomocy eksperta kredytowego.

Dlaczego warto brać kredyt hipoteczny z pośrednikiem?

Samodzielne poszukiwanie dobrej oferty kredytu – zwłaszcza hipotecznego – nie należy do najprostszych zadań. Wbrew pozorom bank, którego od lat jesteśmy stałym klientem, niekoniecznie zaoferuje nam atrakcyjną ofertę kredytu. Zamiast więc tracić swój cenny czas na szczegółową analizę dostępnych pożyczek od banku, lepszym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy pośrednika kredytowego. Taka osoba przeanalizuje naszą sytuację finansową i na jej podstawie znajdzie odpowiedni kredyt. Co więcej, dokona tego rzetelnie i obiektywnie, ponieważ pośrednicy nie są związani umową z konkretnym bankiem, którego produkty będą polecać dla własnego zysku. Są to zatem osoby bezstronne.

Ekspert kredytowy z firmy pośredniczącej analizuje wszystkie dostępne na rynku kredyty hipoteczne i wskazuje propozycje najbardziej opłacalnych pożyczek. Osoba ta pomaga również w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z zaciągnięciem wybranego kredytu, a także pomaga wydłużyć bądź skrócić okres spłaty kredytu. Natomiast gdy w Twoim życiu pojawią się finansowe problemy, czy zbyt duża liczba długów, które zagrożą Twojej płynności finansowej, wówczas pośrednik pomoże Ci skonsolidować pożyczki, abyś mógł wszystko spłacić i mieć pieniądze na życie. 

Pomoc pośrednika jest zatem nieoceniona. Jest to duża oszczędność, ponieważ to nie my płacimy za pomoc a bank.