Konto bankowe dla firm – na te kwestie musisz zwrócić uwagę

Konto bankowe dla firm – na te kwestie musisz zwrócić uwagę

29 stycznia, 2021 0 przez Redakcja

Wybór dobrego konta bankowego dla firmy wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszego zadania. Zanim bowiem wybierzesz ofertę, która z jakichś względów zainteresowała Cię najbardziej, powinieneś dokładnie przeanalizować czy na pewno jest ona tak korzystna, jak Ci się wydaje. Obecnie większość znanych banków ma w swojej ofercie produkty dla firm więc jest w czym wybierać i analizować. Podjęcie dobrej decyzji nie musi być jednak takie trudne – zobacz, na co należy zwrócić uwagę, wybierając najlepsze konto firmowe.

Opłaty związane z kontem bankowym

Pierwszą i jedną z ważniejszych kwestii, na którą należy zwrócić uwagę, podczas zakładania firmowego konta są opłaty. Zarówno z otwarciem, jak i prowadzeniem rachunku bankowego mogą się bowiem wiązać koszty, o których żaden bank raczej głośno nie mówi w swoich reklamach telewizyjnych. Opłaty mogą być pobierane m.in. za: wykonywanie przelewów, kartę płatniczą, funkcjonowanie konta, a nawet za jego założenie. Dla firm, które dbają o swoje finanse i nie chcą wydawać zbyt dużo na rzeczy takie jak chociażby konto firmowe jest to dość ważna kwestia. Nikt bowiem nie lubi przepłacać i jeśli możemy mieć coś taniej, to chętnie z tego skorzystamy.

Zanim otworzysz konto firmowe w danym banku, zapoznaj się z tabelą opłat. Zazwyczaj jest ona dostępna na stronie internetowej banku lub w oddziałach stacjonarnych. Obecnie wiele instytucji oferuje swoim klientom brak jakichkolwiek opłat, jeśli spełnią oni, określone warunki np. wykonają kilka przelewów w miesiącu i będą wykonywać transakcje bezgotówkowe. Warunki nie są zazwyczaj zbyt trudne do spełnienia jednak i tak warto zastanowić się nad tym, czy Twoja firma bez problemu będzie mogła je spełniać, aby nie ponosić dodatkowych kosztów.

Konto bankowe z wieloma udogodnieniami

Czasy, gdy konto bankowe służyło jedynie do wykonywania przelewów dawno odeszły w zapomnienie. Obecnie banki mają swoim klientom do zaproponowania o wiele więcej. Jeśli chodzi o konta formowe, to instytucje finansowe wręcz prześcigają się w pomysłach na to, jak przyciągnąć nowych klientów. Warto więc zwrócić uwagę jakie funkcje posiada dane konto bankowe, ponieważ jest tego obecnie naprawdę bardzo wiele.

Z poziomu konta bankowego możesz mieć dostęp do usług takich jak: księgowość, wsparcie prawne czy promocje. Bardzo często banki prowadzą akcje promocyjne, w których można zarobić nawet kilkaset złotych. Wystarczy, że ktoś założy z Twojego polecenia konto w tym konkretnym banku, a bank po pewnym czasie wypłaci Ci za to środki.

Korzystając z aplikacji mobilnej lub logując się na konto firmowe przez komputer, możesz też w prosty i szybki sposób złożyć wniosek o kredyt dla firm. Warto więc zwrócić uwagę, z jakich udogodnień będziesz mógł korzystać, jeśli zdecydujesz się na założenie konta firmowego w danym miejscu.