Kto powinien zainteresować się kryptowalutami?

Kto powinien zainteresować się kryptowalutami?

17 sierpnia, 2022 0 przez Redaktorka Agnieszka

Jest spora rzesza osób, która o kryptowalutach co prawda nieco słyszała, ale sama nie miała z nimi bezpośrednio do czynienia. Choćby ze względu na to, że uważa je za zbyt trudny i skomplikowany temat, z którym nie będzie w stanie sobie poradzić.

W praktyce jednak tzw. krypto nie jest takie straszne, jak je malują. Kto powinien się nim zainteresować? O czym pamiętać, decydując się na inwestycję w kryptowaluty? Wszystko wyjaśnimy poniżej!

Kryptowaluty to temat nie tylko dla fanów nowych technologii

Lata temu, kiedy kryptowaluty dopiero zaczęły powstawać, faktycznie stanowiły głównie ciekawostkę dla fanów nowych technologii. Ci, którzy uznali je za warty uwagi temat i odpowiednio wcześnie zainwestowali obecnie w wielu przypadkach stali się bardzo bogatymi ludźmi.

Aktualnie kryptowaluty coraz bardziej przebijają się do mainstreamu. Można o nich usłyszeć w telewizji, przeczytać w gazetach, nie mówiąc już o niezliczonej ilości artykułów w sieci czy wpisów na forach, które do tej pory powstały. Krótko mówiąc, nie jest to już coś niszowego.

Proces założenia własnego portfela kryptowalutowego, a następnie zakupu interesującej daną osobę kryptowaluty nigdy nie był równie prosty. Tak naprawdę nie jest potrzebna żadna szczególna wiedza z zakresu informatyki czy ogółem technologii (chociaż oczywiście warto zgłębić tajniki działania kryptowalut – dzięki temu łatwiej będzie zrozumieć sytuację na rynku i przewidzieć jego rozwój, co pomoże przy inwestowaniu).

W związku z tym “wejść” w kryptowaluty może praktycznie każdy. Szczególnie warto to rozważyć, jeśli ceni się prywatność i bezpieczeństwo, a także nie jest się fanem dużej ilości procedur i formalności związanych z korzystaniem z usług tradycyjnych banków.

Ambicją zwolenników kryptowalut jest doprowadzenie do sytuacji, w której kryptowaluty staną się jednym z głównych środków płatniczych na całym świecie i wykorzystują je ludzie w różnym wieku, należący do różnorodnych grup społecznych. Na razie sytuacja jeszcze tak nie wygląda, ale trzeba podkreślić, że próg wejścia jest naprawdę znacznie niższy, niż wielu osobom by się wydawało – wystarczy dostęp do Internetu.

O czym pamiętać przed inwestycją w kryptowaluty?

Bitcoin to niewątpliwie najbardziej znana kryptowaluta, ale są także dziesiątki innych, które potencjalnie mogą być warte uwagi. Trzeba jednak zachować pewną ostrożność przy wyborze.

Z uwagi na rosnącą popularność kryptowalut, powstaje coraz więcej nowych ich odmian. Dla własnego bezpieczeństwa najlepiej nie inwestować w pierwszą lepszą kryptowalutę, która wpadnie nam w oko, a najpierw zrobić dobry research.