Multikredyt.pl – minimalny wkład własny do kredytu hipotecznego w 2021 roku

Multikredyt.pl – minimalny wkład własny do kredytu hipotecznego w 2021 roku

15 września, 2021 0 przez Redakcja

Uzyskanie kredytu hipotecznego, zwłaszcza w pandemii koronawirusa, nie jest proste. Banki zaostrzyły kryteria, które musimy obecnie spełnić, by uzyskać pieniądze niezbędne na zakup domu lub mieszkania.

Ten kto planuje wziąć kredyt hipoteczny zobowiązany jest m.in. do wniesienia wkładu własnego. W zależności od danego banku, wysokość takiej kwoty, może być różna. Jak zatem znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego? Jak niski może być wkład własny? O tym dowiesz się z dzisiejszego artykułu. Zapraszamy!

Jakie kryteria trzeba spełnić, aby móc uzyskać kredyt hipoteczny?

W ciągu ostatnich lat liczba udzielonych kredytów hipotecznych w bankach wzrosła. Szacuje się, że blisko połowa Polaków jest w posiadaniu tak wysokiego zobowiązania finansowego. Jeśli Ty również zastanawiasz się, czy zaciągnąć taki kredyt, to warto poznać najważniejsze kryteria, które musisz spełnić. Banki skrupulatnie podchodzą do kwestii sprawdzania naszej osoby. Musimy spełnić wiele kryteriów, dzięki którym uzyskanie ważnego kredytu będzie możliwe.

W uzyskaniu kredytu hipotecznego niezbędne będzie posiadanie odpowiednio wysokich zarobków, umowy o pracę, a także czystej historii kredytowej w bazach takich jak BIK czy KRD. Wbrew pozorom wpływ na ostateczną decyzję banku, będą miały także nasze miesięczne wydatki związane z opłatą za czynsz, media oraz rachunki za prąd, wodę, gaz itp. Oprócz tego musimy także posiadać odpowiednio wysoki wkład własny, który jesteśmy zobowiązani wnieść do uzyskanego kredytu hipotecznego. Warto wiedzieć, że na obecny rok, minimalny wkład własny wymagany przez banki, wynosi 10%. W niektórych bankach wynosi on jednak nawet 20% całości kwoty kredytu.

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego?

Znalezienie korzystnej oferty kredytu hipotecznego nie jest wcale takie proste. Często bywa tak, że pomimo spełnienia przez nas wymaganych przez bank kryteriów, dostajemy odmowę udzielenia kredytu. W takiej sytuacji jednak nie powinniśmy się załamywać. Jedna odmowa nie oznacza, że nasze szanse na niezbędny kredyt zostały ostatecznie przekreślone.

Samodzielne próby znalezienia odpowiedniego kredytu w całym tym bankowym gąszczu różnorodnych ofert mogą kończyć się niepowodzeniem. Możemy co prawda skorzystać z internetowych rankingów, jednak one nie uwzględniają naszych indywidualnych potrzeb, a przy tym pochłaniają nasz czas. W przypadku odmowy banku warto zatem udać się do eksperta ds. finansów np. z Multikredyt.pl. Dzięki pomocy takiego doświadczonego specjalisty znalezienie i uzyskanie korzystnych warunków kredytu hipotecznego z odpowiednio niskim wkładem własnym będzie realniejsze.