Giełda kryptowalut Kraken – bezpieczny obrót kryptowalutami

Giełda kryptowalut Kraken – bezpieczny obrót kryptowalutami

16 listopada, 2022 0 przez Redaktorka Dominika

Kluczową kwestią podczas handlu kryptowalutami jest bezpieczeństwo. Każdy, kto kiedykolwiek interesował się tematem obrotu kryptowalutami, wie, jak ważne jest bezpieczne miejsce umożliwiające swobodny handel i gwarantujące dobrą płynność. Czy giełda kryptowalut Kraken jest dobrym wyborem? Przeczytaj nasz artykuł!

Handel kryptowalutami przyciąga nie tylko osoby zajmujące się nim od dawna. W dalszym ciągu taki sposób zarabiania zdobywa zainteresowanie tych, którzy do tej pory nie mieli żadnego doświadczenia inwestycyjnego. Najtrudniejszy wydaje się być pierwszy krok. Wiele osób szuka wskazówek odnośnie tego, jak zacząć inwestowanie w kryptowaluty. Niezbędnym etapem, jaki trzeba uwzględnić na początku, jest wybór odpowiedniej giełdy kryptowalut. Jedną z polecanych opcji jest giełda kryptowalut Kraken. Co warto wiedzieć na jej temat? Czy jest w stanie zapewnić użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Giełda kryptowalut – co to jest?

Na początku warto wyjaśnić, czym w ogóle jest giełda kryptowalut. To specjalna platforma, która umożliwia dokonywanie transakcji kryptowalutowych. Warto przy tym zaznaczyć, że sama giełda nie zajmuje się sprzedażą, a jedynie tworzy miejsce pozwalające na handel między użytkownikami. Kryptowaluty możemy również kupować i sprzedawać bezpośrednio lub w specjalnych kantorach, jednak zdecydowanie do największej ilości transakcji kryptowalutowych dochodzi za pośrednictwem giełd.

Giełda kryptowalut Kraken – czy warto?

Kraken to jedna z najstarszych i największych giełd kryptowalut, jakie istnieją. Założono ją w 2011 roku i od tamtego czasu stała się ceniona platformą, z której korzystają zarówno doświadczeni traderzy, jak i osoby początkujące. Z jej pomocą można dokonywać wymiany dużej liczby tokenów i kryptowalut, a także walut tradycyjnych. W kwestii bezpieczeństwa można stwierdzić, że lata pracy założycieli nie poszły na marne. Dzisiaj Kraken jest świetnie zabezpieczoną giełdą. Do dużej liczby zabezpieczeń należy m.in. dwuetapowe uwierzytelnianie, zabezpieczenia w kodzie strony, a także weryfikacja wszystkich operacji przez pracowników giełdy. Oprócz tego platformę obejmuje system, który wychwytuje podejrzane transakcje. 

Jak wybrać odpowiednią giełdę kryptowalut

Zanim wybierzesz właściwą giełdę kryptowalut spełniającą wszystkie Twoje potrzeby, skorzystaj z rankingu giełd. Znajdziesz tam kluczowe kryteria, które należy wziąć pod uwagę, szukając odpowiedniej platformy przeznaczonej do obrotu kryptowalutami. Oprócz tego przydatne będą też opinie osób, które już korzystały z wybranych platform. Ocenie podlegają takie kwestie, jak wiarygodność, oferta oraz obsługa klienta. Giełda kryptowalut Kraken również znajduje się w rankingu. W tym miejscu szybko sprawdzimy, jakie środki bezpieczeństwa stosuje giełda oraz jaki jest koszt korzystania z niej. Z rankingu dowiadujemy się również o przewidzianych na danej platformie metodach wpłat i wypłat. Wszystkie informacje są rzetelne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Ranking giełd kryptowalut to najszybszy sposób na dokonanie właściwego wyboru.