Książki o zarządzaniu – kiedy warto je czytać? Znamy najlepsze tytuły

Książki o zarządzaniu – kiedy warto je czytać? Znamy najlepsze tytuły

26 stycznia, 2024 0 przez Natalia

Chciałbyś całkiem zmienić swoje życie i zostać liderem? A może już od dłuższego czasu zarządzasz zespołem, ale czujesz, że Twoje umiejętności wymagają jeszcze pewnego doskonalenia? W takim razie warto, abyś sięgnął po książki o zarządzaniu. Niekoniecznie musisz od razu zapisywać się na studia czy kursy, choć one również są dobrymi rozwiązaniami. Jakie tytuły są szczególnie polecane? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

Lista polecanych książek o zarządzaniu

Szukasz najlepszych książek o zarządzaniu https://skupszop.pl/ksiazki/biznes-ekonomia-marketing/zarzadzanie-145857, aby „oswoić” tę tematykę? Wiemy, jakie tytuły są godne przeczytania. Oto niektóre z nich:

  • „Szef to zawód. Psychologia szefa. Tom 1” – Jerzy Gut, Wojciech Haman,
  • „Pierwsze 90 dni. Strategie zapewniające sukces każdemu liderowi” – Michael Watkins,
  • „Drive, Kompletnie nowe spojrzenie na motywację” – Daniel H. Pink,
  • „Nawyk samodyscypliny” – Neil Fiore,
  • „Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania” – Simon Sinek,
  • „Po pierwsze: Złam wszelkie zasady. Co najwięksi menedżerowie na świecie robią inaczej” – Marcus Buckingham, Curt Coffman,
  • „Jak przewodzą najlepsi liderzy. Sprawdzone sposoby i sekrety, jak wydobyć maksimum z siebie i innych” – Brian Tracy.

Dlaczego warto czytać książki o zarządzaniu?

Na początek garść statystyk: z badania przeprowadzonego w 2022 roku wynika, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy zaledwie ⅓ Polaków przeczytała co najmniej jedną książkę. To dość słaby wynik. Wciąż niezbyt chętnie sięgamy po lektury, a to błąd, bo dzięki nim możemy stawać się coraz lepsi. Co ciekawe, nawet 88% milionerów poświęca minimum 30 minut dziennie na czytanie lub edukację i robią to nie dla przyjemności, ale po to, aby zdobywać więcej wiedzy. Szczególnie uwielbiają biografie ludzi sukcesu, lektury historyczne czy książki o rozwoju osobistym.

Książki o zarządzaniu mogą przynieść każdemu mnóstwo korzyści. Odczuje je oczywiście sam czytający, ale nie tylko. W końcu są to poradniki, które przekazują rady do zastosowania w życiu codziennym, zatem ich czytanie może mieć pozytywny wpływ na całą firmę. Jeśli chcesz sprawniej zarządzać zespołem, zwiększyć efektywność pracowników, rozmnożyć zyski, koniecznie sięgnij po dobre lektury o zarządzaniu.

Oczywiście książki poradnikowe na temat zarządzania to również inne zalety. Są one źródłem informacji na temat narzędzi i technik wykorzystywanych do rozwoju umiejętności przywódczych czy komunikacyjnych. Nie brakuje w nich także przykładów opartych na konkretnych firmach, które osiągnęły sukces. Jeśli chcesz być na bieżąco z trendami i nieustannie się rozwijać, koniecznie sięgaj po tego typu lektury.