Filmy o milionerach – top10

29 marca, 2019 1 przez Redakcja

Każdy z nas chciałby być bogaty – nawet jeżeli ktoś twierdzi, że pieniądze nie są dla niego ważne, to podświadomie pragniemy finansowych sukcesów. Jednak droga do miliona wcale nie jest prosta. Wymaga ona pracy, a niekiedy może przysporzyć wiele problemów. Jeżeli lubisz filmy z motywem biznesu, giełdy i milionem w tle, koniecznie obejrzyj poniższe filmy!

  1. Wilk z Wall Street (2013)

Scenariusz oparto na wspomnieniach Jordana Belforta – jego postać jest grana przez uwielbianego przez wielu Leonarda DiCaprio. Film opowiada o szybko zdobytym sukcesie, który dał głównemu bohaterowi poczucie władzy. Łatwo stracić kontrolę nad otaczającymi nas sprawami, kiedy czujemy się bezkarni. Tak właśnie poczuł się Belfort – czy ogromny majątek pomoże mu uniknąć problemów?

  1. Wall Street (1987)

Choć film ma już swoje lata warto go obejrzeć. Opowiada o młodym maklerze giełdowym (Bud Fox), który marzy o wielkiej fortunie. Zostając współpracownikiem Gordona Gekko – bezwzględnego i bogatego finansisty musi podejmować trudne, często niezgodne z prawem i nieetyczne decyzje. Czy Bud stanie się równie bezwzględny i będzie szedł “po trupach do celu”?

  1. Wall Street: Pieniądz nie śpi (2010)

Po długim czasie następuje ciąg dalszy wydarzeń sprzed lat. Tym razem finansista Gordon Gekko, który niedawno wyszedł z więzienia, szuka porozumienia z córką. Młody makler usiłuje wykorzystać tę sytuację dla własnych celów. Koniecznie sprawdź, jak potoczą się ich losy.

  1. The Social Network (2010)

Czas na nieco nowocześniejszą wizję zdobywania majątku. Film opowiada bowiem historię o założycielu Facebooka. Kto z nas go nie zna? Warto zobaczyć, jak dzięki portalowi zwykły student stał się miliarderem!

  1. Jobs (2013)

Kolejna produkcja warta obejrzenia. Film przedstawia biografię jednego z największych wizjonerów XX w. – Steve’a Jobsa oraz historię wczesnych lat Apple. Tutaj również miliony wchodzą w grę.

  1. Pierwszy milion (2000)

W Polsce również mamy milionerów – dlaczego nie zapoznać się z historią rodaków, którzy dążyli do sukcesu? Film ukazuje losy trzech przyjaciół debiutujących na Giełdzie Warszawskiej. Dowiedz się, jak w czasie zmiany ustrojowej dorabiali się najbogatsi ludzie w Polsce.

  1. Chciwość (2011)

Znowu powracamy na Wall Street. Zobaczymy pierwsze 24 godziny finansowego kryzysu oraz poznamy kulisy wydarzeń, które zmieniły cały świat. Analityk pracujący dla potężnej firmy inwestycyjnej odkrywa niepokojące dane. Zdobyte informacje wskazują na nieprawidłowości finansowe, które mogą doprowadzić do bankructwa całego przedsiębiorstwa. Okazuje się, że zagrożona jest nie tylko firma, ale i przyszłość całej globalnej gospodarki.

  1. Żądza bankiera (2012)

Marc Tourneuil zostaje dyrektorem wielkiego europejskiego banku inwestycyjnego Phenix. Oczekuje coraz większych przywilejów, a co za tym idzie – wyższego wynagrodzenia. Twierdzi, że dopiero duży majątek sprawi, że ludzie nabiorą do niego szacunku. Czy rzeczywiście tak będzie? Milion potrafi całkowicie namieszać nie tylko w głowie, ale też w całym życiu.

  1. Ryzyko (2000)

Bohater filmu, Seth Davids, podejmuje współpracę z mało znaną, ale dynamicznie rozwijającą się firmą inwestycyjną JT Marlin. Firma obiecuje młodym ludziom zarobki rzędu miliona dolarów w ciągu pierwszych trzech lat. Ich praca to głównie sztuka manipulacji, którą Seth opanowuje do perfekcji. W tym samym czasie FBI podejmuje tajne śledztwo wobec przedsiębiorstwa. Czy sztuka manipulacji pomoże także w tej sytuacji? Sprawdź!

  1. Slumdog – Milioner z ulicy (2008)

Na koniec produkcja obsypana nagrodami filmowymi, w tym 4 Złotymi Globami i 8 Oscarami. Film podbił serca widzów na całym świecie! 18-letni Jamal Malik (Dev Patel) bierze udział w indyjskiej edycji popularnego teleturnieju “Milionerzy”. Jak skończy się ta gra? Koniecznie zobacz, jak Jamal poradzi sobie z przeciwnościami losu!

 

Image source: www.filweb.pl