Cena lawety – od czego zależy?

Cena lawety – od czego zależy?

11 października, 2019 0 przez Redakcja

Od czego zależy cena lawety

Transport samochodu, który nie posiada dodatkowego ubezpieczenia, które pokrywa koszty lawety, może być spory. Ceny lawety zależą od wielu czynników. Warto wiedzieć co wpływa na to, ile zapłacimy za taką usługę, aby przygotować się na ewentualne koszty. Zobacz też, kiedy możesz wynająć lawetę, a kiedy konieczne będzie holowanie Słubice.

Cena lawety – od czego zależy?

Laweta przyda nam się podczas awarii samochodu, gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie go naprawić. Z usług lawety korzystają również osoby, które sprowadzają auta z innego miasta, a nawet zza granicy.

Cena lawety zależy przede wszystkim od tego, na usługi jakiej firmy się zdecydujemy. Koszt pomocy drogowej w dużych miastach może być wyższy niż w miasteczkach. Jeśli samochód wymaga holowania w środku Warszawy, to z pewnością będzie Cię to kosztować więcej, niż gdyby stało się to w małym miasteczku. Jest to spowodowane tym, że konkurencja w takich miejscach jest dość duża i każdy właściciel chce zarobić na swojej działalności.

Na cenę lawety wpływ ma również waga i wielkość naszego auta. Im większe i cięższe auto będzie trzeba przewieźć, tym większa będzie cena takiej usługi. Jest tak, ponieważ samochody o większych gabarytach holuje się trudniej i wymaga to więcej czasu niż w przypadku osobówek.

Cena pomocy drogowej zależy także od tego ile całodobowa pomoc drogowa Słubice musiała do nas przejechać i jak daleko będzie nas wiozła na lawecie. Średnia cena odwiezienia auta na lawecie na ternie miasta wynosi 100-150 zł. Inaczej jest już naliczana cena lawety na dłuższych odcinkach. Jeśli konieczne jest przewiezienie auta między miastami lub z terenu niezabudowanego to cena naliczana jest za każdy kilometr trasy. Średnio jest to 1,5 zł za km. Laweta 24h Słubice działa zarówno na terenie miasta, jak i poza nim. Można skorzystać z jej usług o każdej porze siedem dni w tygodniu.

Wynajem lawety

Niewiele osób wie, że istnieje możliwość wypożyczenia lawety na godziny, a nawet dni. Jeśli chcesz samodzielnie przetransportować jeden samochód na lawecie, to niezbędne będzie Ci prawo jazdy. Wiele firm wprowadza dodatkowe zasady i lawety wypożyczają tylko osobom po 25 roku życia lub z minimum kilkuletnim prawem jazdy. Wynajem lawety może być tańszy, niż skorzystanie z pełnowartościowej usługi jednak należy pamiętać, że potrzebne są odpowiednie uprawnienia. Potrzebne jest prawo jazdy kategorii B+E. W przypadku gdy masa ładunku przekracza 7 ton, potrzebne będzie prawo jazdy kategorii C. Jeśli nie posiadasz takich uprawnień, to możesz zdecydować się na https://www.pomoc-drogowa-slubice.com.pl/ holowanie Słubice.