Czy kredyt bez zdolności kredytowej jest możliwy?

Czy kredyt bez zdolności kredytowej jest możliwy?

20 kwietnia, 2021 0 przez Redakcja

Każdy kto chociaż raz ubiegał się o kredyt, wie że jest to czasochłonny i skomplikowany proces. W dodatku nie zawsze kończy się pozytywną decyzją. Nierzadko się zdarza, że banki odmawiają udzielenia kredytu. Szczególnie w przypadku, kiedy klient nie posiada zdolności kredytowej. Brak zdolności kredytowej jest najczęstszą przyczyną odmowy udzielenia kredytu. Czy jest to definitywny koniec starań, czy może jednak da się uzyskać kredyt bez zdolności?

Zdolność kredytowa: co to jest?

Żaden bank nie udzieli ci kredytu bez wcześniejszej analizy twojej osoby. Ten właśnie proces nazywamy sprawdzeniem zdolności kredytowej. Może być ona niska, lub wysoka i decyduje o tym, czy bank udzieli ci kredytu. Jednak miara zdolności kredytowej nie jest równa dla każdej instytucji finansowej. To, że jeden bank odmówił ci udzielenia kredytu, nie koniecznie oznacza, że drugi zrobi tak samo. Sprawa wygląda jeszcze inaczej w przypadku instytucji pozabankowych. Jednak mówiąc o braku zdolności kredytowej, możemy przyjąć, że we wszystkich bankach, w których ubiegałeś się  kredyt spotkałeś się z odmową. Czym dokładnie jest zdolność kredytowa?

Na zdolność kredytową składa się wiele różnych czynników. Analiza stanowią dwie główne części: ilościowa oraz jakościowa. Analiza ilościowa jest sprawdzeniem swojej sytuacji finansowej. Bank może poprosić cię o dokumenty potwierdzające twoje zarobki, miesięczne koszty utrzymania oraz dokumentację związaną z obecnymi zadłużeniami. Drugą częścią jest analiza jakościowa, czyli informacje dotyczące twojego wieku, ile osób masz na utrzymaniu, stan cywilny, wykonywany zawód i zajmowane stanowisko. Na sam koniec bank sprawdza twoją historię kredytową. Niesystematyczne spłaty oraz notoryczne opóźnienia wpływają na obniżenie twojej zdolności kredytowej. 

Kredyt bez zdolności kredytowej

Kredyt bez zdolności kredytowej należy do grupy trudnych kredytów. Jak sama nazwa wskazuje jest bardzo trudny do uzyskania. Szczególnie samodzielnie. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest zwrócenie się o pomoc do sprawdzonego pośrednika. Specjaliści z Habza Finanse mają możliwość negocjacji na szczeblu decyzyjnym, a tym samym uzyskania kredytu nawet dla osoby bez zdolności. Kredyt bez zdolności kredytowej jest trudny do uzyskania. Jednak nie niemożliwy. Doradcy finansowi mają wiedzę, które firmy pożyczkowe oraz bank są skłonne udzielić kredytu nawet osobom poważnie zadłużonym. Dlatego jako klient korzystający z pomocy profesjonalistów masz większe szanse na uzyskanie kredyt bez zdolności, niż działając samodzielnie.