Kartony fasonowe – czym się wyróżniają?

Kartony fasonowe – czym się wyróżniają?

25 września, 2022 0 przez Redaktorka Justyna

Sprzedaż internetowa ma swoją charakterystykę, której nieodłącznym elementem jest wysyłka produktów do klienta. To jeden z kluczowych aspektów, na który wpływa proces pakowania, wykorzystania kartonów i wypełniaczy oraz samej wysyłki pocztą czy firmą kurierską. Z jednej strony generuje to pewną część kosztów zmiennych, z drugiej jest szansą na zdobycie małej przewagi czy podkreślenia oferowanej jakości obsługi.

Kartony niezbędnym elementem sklepów online

Sklepy internetowe oferują 3 rodzaje możliwości przekazania towaru do klienta:

  • odbiór osobisty (sklep z jedną siedzibą),
  • odbiór osobisty w jednym z wielu punktów sprzedaży,
  • wysyłka pocztą lub kurierem.

Skupmy się na tej ostatniej opcji, która wymaga od sklepu działań związanych z pakowaniem i wysłaniem zamówienia. Niezbędne w tym procesie jest odpowiednie opakowanie, które najczęściej jest foliopakiem lub tekturowym kartonem.

Wybór opakowania kartonowego jest rozwiązaniem najbezpieczniejszym dla zdecydowanej większości wysyłek towaru w formie paczki. Ubrania, obuwie, sprzęt RTV i AGD, kosmetyki, zabawki, perfumy itd. Wybór kartonu ma tutaj kluczowe znaczenie. Ten trzeba dobrać pod kątem rozmiaru oraz wytrzymałości. W tej kategorii wyróżniają się szczególnie solidne kartony fasonowe.

Kartony fasonowe – czym się wyróżniają

Kartony fasonowe, często są też oferowane pod nazwą pudełka fasonowe lub opakowania wykrojnikowe. Kartony fasonowe są typowymi opakowaniami tekturowymi, które mogą być wykonywane m.in. w popularnych i wytrzymałych wersjach z 3-falistej lub 5-falistej tektury kartonowej. Doskonale nadają się nie tylko do przechowywania, ale i przede wszystkim wysyłania towarów. Oferowane są w różnych rozmiarach (również z możliwością stworzenia indywidualnego wymiaru), kolorach, a także z personalizacją w postaci dowolnego nadruku, logo, napisu czy grafiki.

Charakteryzują się możliwością ich szybkiego i łatwego złożenia, dzięki zazębiającym się klapkom oraz skrzydełkom. Co ważne, do ich zamknięcia nie trzeba używać żadnej taśmy klejącej. Pudełka fasonowe posiadają podwójne boczne ścianki, sprawiając, że opakowanie jest bardzo trwałe i znacznie odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne (spotykane w trakcie transportu), niż w klasycznych cienkich kartonach składanych. Kartony fasonowe mogą też być wielokrotnie wykorzystywane, co zwiększa ich ekonomiczną użyteczność.

Kartony fasonowe

Kartony są bardziej ekologicznym rozwiązaniem od foliopaków, powstają w końcu z naturalnych materiałów. Mogą być wykorzystywane wielokrotnie oraz są poddawane recyklingowi. Kartony fasonowe wykonane z tektury falistej, cechują się dużą odpornością na przypadkowe porwania czy przeciążenia, dlatego doskonale nadają się do wysyłki cięższych towarów (narzędzia, słoiki, szklane butelki itd.). Opakowania fasonowe dobrze znoszą trudy transportu, są łatwe w magazynowaniu (w wersji złożonej) i znacznie lepiej wyglądają w oczach klientów niż tradycyjne kartony. Dużym plusem jest możliwość ich personalizacji poprzez umieszczenie logo sklepu na dowolnej ściance.