Kominy przemysłowe – jakie mają zastosowanie i kto je tworzy?

Kominy przemysłowe – jakie mają zastosowanie i kto je tworzy?

8 lutego, 2024 0 przez Natalia

Kominy przemysłowe są często wykorzystywane w przemyśle. Są to konstrukcje, które służą do odprowadzania gorących gazów i spalin powstających w wyniku różnych procesów technologicznych. Tworzone są z odpowiednich gatunków stali, wyróżniających się wytrzymałością, trwałością i odpornością na wysokie temperatury. Dowiedz się więcej na ich temat z naszego wpisu!

Jakie jest zastosowanie kominów przemysłowych?

Kominy przemysłowe to konstrukcje stalowe Grudziądz tworzone przez takie firmy jak np. Technostal. Znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach i sektorach gospodarki. Są one ściśle związane m.in. z branżą ciepłowniczą. Wykorzystywane są do przekazywania do atmosfery wszelkich produktów ubocznych będących efektem produkcji energii cieplnej czy prądu elektrycznego.

Stosowane są również w zakładach chemicznych – pomagają one w bezpiecznym pozbywaniu się gazów i substancji toksycznych wydzielających się w procesach produkcyjnych. Oprócz tego bywają niezastąpione w:

  • piekarniach,
  • gastronomii,
  • rolnictwie,
  • centrach danych,
  • fabrykach motoryzacyjnych,
  • firmach papierniczych,
  • przemyśle  morskim,
  • oczyszczalniach odpadów,
  • rzeźniach.

Kominy przemysłowe mają liczne zalety

Dlaczego kominy przemysłowe cieszą się dużą popularnością? Wynika to z ich licznych zalet, a jedną z nich jest niska cena. Kominy stalowe kosztują znacznie mniej w porównaniu z kominami wykonanymi z innych materiałów takich jak np. beton czy cegła. Stalowe kominy są także prostsze w instalacji, co wynika m.in. z niskiej wagi. Można również stworzyć je w różnych kształtach i rozmiarach, co przekłada się na to, że możliwe jest spełnienie specyficznych potrzeb różnych zastosowań przemysłowych.

Kominy przemysłowe doceniane są również ze względu na trwałość materiału, z jakiego zostały stworzone. Dzięki temu bez problemu wytrzymują trudne warunki pogodowe. Tego rodzaju konstrukcje mogą również posiadać różne urządzenia kontrolujące emisję takie jak np. filtry cząstek stałych. Nie są również wymagające pod względem konserwacji – do ich czyszczenia wystarczająca jest myjka ciśnieniowa.

Znajdzie się również pewna wada. Niektórym osobom nie do końca odpowiada wygląd kominów stalowych. Jeśli jesteś zainteresowany postawieniem komina przemysłowego, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Technostal, mogącej pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, wykwalifikowanym zespołem fachowców i odpowiednim sprzętem, co sprawia, że jest w stanie podjąć się nawet najbardziej skomplikowanego zlecenia.