Kredy oddłużeniowy – co to jest o gdzie można go wziąć?

Kredy oddłużeniowy – co to jest o gdzie można go wziąć?

17 grudnia, 2020 0 przez Redakcja

Zadłużenie to poważne obciążenie dla domowego budżetu, które może dotknąć każdego z nas. Jego przyczyną może być m.in.: nagła utrata pracy, choroba czy też nieodpowiedzialne zaciąganie coraz to nowszych kredytów i pożyczek. Niestety kłopoty finansowe mogą być przyczyną dużego stresu oraz znacznego pogorszenia płynności finansowej i zdolności kredytowej. Rozwiązaniem może być kredyt oddłużeniowy. Zobacz, na czym polega to zobowiązanie, kto może z niego skorzystać i gdzie można je wziąć.

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/ to zobowiązanie, które zaciąga się w celu spłaty wszystkich dotychczasowych zadłużeń. Jeden, nowy kredyt ma za zadanie pomóc nam wyjść z trudnej sytuacji finansowej i odetchnąć od kilku rat, które są bardzo trudne do spłaty. Rata kredytu oddłużeniowego jest dostosowana do naszych możliwości finansowych, dzięki czemu nie musimy martwić się o brak pieniędzy na opłaty oraz życie.

Taki kredyt to bardzo dobre rozwiązanie, które może być tak naprawdę ostatnią deską ratunku dla dłużnika. Dzięki niemu możemy uniknąć windykacji oraz rozpraw sądowych. Jeśli więc zmagasz się ze spłatą kilku zobowiązań jednocześnie i chcesz to zmienić, to kredyt oddłużeniowy powinien Cię zainteresować.

Gdzie można otrzymać kredyt oddłużeniowy i na jakich warunkach?

Skoro wiesz już, na czym polega kredyt oddłużeniowy, to warto przejść do kwestii jego przyznawania. Oferty takiego zobowiązania można dostrzec zarówno w bankach, jak i w prywatnych firmach pożyczkowych. Rynek finansowy jest bardzo bogaty, jeśli chodzi o kredyty dla osób zadłużonych, dlatego bez większego problemu powinieneś znaleźć idealne zobowiązanie dla siebie. Musisz jednak spełnić kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim konieczne jest poprawne wypełnienie wniosku kredytowego. Większość instytucji poprosi Cię również o dostarczenie zaświadczenia z pracy o dochodach. Konieczne jest posiadanie stałego źródła zatrudnienia.

Wysokość zarobków oraz regularność ich wpływania na konto jest dla kredytodawców i pożyczkodawców dość istotna i to na to z pewnością zwrócą szczególną uwagę. Do tego zostaną sprawdzone Twoje wpisy w BIK. Banki mogą też sprawdzić, czy znajdujesz się KRD, czyli Krajowym Rejestrze Długów. Równie ważną kwestią jest dostarczenie do banku dokumentów dotyczących Twoich aktualnych zadłużeń, które chcesz spłacić dzięki kredytowi oddłużeniowemu. Mogą to być zarówno kredyty bankowe, jak i długi z popularnych chwilówek.