Promowanie produktów na Allegro – jak robić to skutecznie?

Promowanie produktów na Allegro – jak robić to skutecznie?

5 maja, 2021 0 przez Redakcja

Allegro to największa platforma e-commerce w Polsce, na której można znaleźć tysiące produktów – od ciuchów aż po sprzęty RTV i AGD. Oferta tej platformy jest na tyle rozbudowana, że większość osób bez większego problemu może znaleźć rzeczy, których akurat potrzebuje. Jeśli chcesz rozpocząć sprzedaż w internecie, to Allegro będzie do tego doskonałym miejscem. Nawet przy ograniczonym budżecie możesz osiągnąć satysfakcjonujące wyniki i dowiedzieć się co nieco o sprzedaży online. Zanim jednak stworzysz swoje pierwsze ogłoszenie, warto, abyś wiedział jak promować produkty na Allegro, aby wyróżnić swoją ofertę na tle innych.

Oferty sponsorowane – prosty sposób na wyróżnienie swoich produktów

Platforma Allegro daje swoim użytkownikom możliwość wyróżnienia oferty na tle konkurencji. Można to zrobić dzięki tzw. Allegro Ads, a efekt takiego działania jest praktycznie natychmiastowy. Oferty sponsorowane wyświetlają się wysoko w wynikach wyszukiwania i są oznaczone specjalną etykietą. Dzięki temu bez większego wysiłku Twój produkt będzie widoczny dla większej liczby użytkowników, co może przełożyć się na lepsze wyniki sprzedaży.

Oczywiście warto pamiętać, że za sponsorowanie oferty należy zapłacić. Stawka za promowanie zależy od konkurencyjności danego produktu. Oznacza to, że promowanie popularnych produktów, które są często wyszukiwane, może być znacznie droższe niż tych, które są niszowe. Koszt takiej reklamy sprzedawca ponosi w momencie, gdy użytkownik Allegro kliknie, w reklamę i przejdzie do oferty, która jest promowana.

Zostań Super Sprzedawcą

Przeglądając oferty na Allegro, można zauważyć, że obok niektórych nazw użytkowników widnieje etykieta „Super Sprzedawca”. Każdy, kto robi zakupy online, chce, aby zamówiony produkt był zgodny z opisem oraz dotarł do niego na czas. Wymaga to obdarzenia sprzedawcy dużym zaufaniem, a etykieta „Super Sprzedawca” może Ci w tym pomóc. Jak ją uzyskać? Warunkiem uzyskania takiego status jest posiadanie konta firmowego przez przynajmniej 30 dni oraz obsługa klientów na wysokim poziomie. Aby otrzymać etykietę, musisz:

– mieć przynajmniej 100 ocen za ostatni rok,

– zrealizować min. 20 transakcji w ciągu ostatnich 30 dni,

– zdobyć średnią min. 4,95 ze wszystkich gwiazdek z ostatnich 30 dni,

– nie naruszać regulaminu Allegro.

Posiadanie etykiety „Super Sprzedawca” może ułatwić Ci zdobycie zaufania wśród klientów, którzy dokładnie czytają opinie i sprawdzają profil sprzedawcy przed dokonaniem zakupu. Twoja marka szybko zyska popularność, jeśli będziesz dbać o dobrą obsługę, a także zyskasz grono stałych klientów.