Świąteczne przyjęcia – ekonomiczne naczynia jednorazowe

Świąteczne przyjęcia – ekonomiczne naczynia jednorazowe

25 listopada, 2018 0 przez Redakcja

Już nie powoli, a wielkimi krokami nastaje czas świątecznych przyjęć. Firmowe Wigilie czy zabawy mikołajkowe. Przygotowanie spotkania rodzinnego, ale i przyjęcia w zdecydowanie większym gronie, wymaga nakładów finansowych oraz czasu. Z ekonomicznego punktu widzenia pojawia się akcesorium, które może sporo ułatwić, a mianowicie naczynia jednorazowe.

Wygoda dla użytkowników

Jednorazowe naczynia, zarówno plastikowe, jak i papierowe znajdują coraz częściej swoje miejsce pośród domowych imprez. W firmach, gdzie urządza się spotkania ze znaczną liczbą osób, to niemalże obowiązek. Korzystanie z tradycyjnych naczyń jest niewygodne, gdy w grę wchodzi poczęstunek, przekąski na jeden raz czy kawałki ciasta. Jest mało komfortowo, bo łatwo stłuc naczynie, a wędrowanie z ciężkim talerzem nie sprzyja wspólnym rozmowom, nie tylko biznesowym. Dodatkowo sprzątanie zajmuje zbyt wiele czasu.

Zakup jednorazowych naczyń pozwala oszczędzić na finansach, na czasie sprzątania, a co najważniejsze, przynosi wygodę użytkowania, właśnie podczas rozmaitych spotkań. Na świąteczne firmowe Wigilie i zabawy mikołajkowe organizowane w przedszkolach czy szkołach, to równie dobre rozwiązanie. Wystarczy wybrać odpowiedni typ naczynia czy kubka, na przykład z oferty sklepu Opakowania24.eu, i zająć się przygotowaniami posiłków, nim zamówione produkty dotrą na miejsce.

Bezpiecznie dla ludzi i środowiska

Jednorazowe naczynia zapewniają bezpieczeństwo podczas ich użytkowania. Są lekkie, nietłukące, stąd zostaje wyeliminowane ryzyko skaleczenia potłuczonym talerzem czy kubkiem. Bezpieczne również dla środowiska naturalnego, jeśli wybierze się te wykonane z papieru.

Podczas zabaw organizowanych dla dzieci, łatwiej utrzymać porządek, co z maluchami bywa zadaniem arcytrudnym. Chyba nikt z nauczycieli ani rodziców nie wyobraża sobie, by dzieci biegały z porcelanowymi lub szklanymi naczyniami. Ryzykowne jest upuszczenie i potłuczenie kubka czy talerzyka, ale w przypadku biegających i bawiących się dzieci, może dojść nawet do nadepnięcia na resztki naczyń, co wiąże się z poważniejszym uszczerbkiem na zdrowiu.

Po przyjęciu, zabawie czy spotkaniu, jednorazowe naczynia wystarczy wyrzucić, dzięki czemu jest mniej sprzątania. Sam zakup plastikowych lub papierowych kubków, naczyń, sztućców, to niewielki wydatek, opłacalny nawet przy większych zamówieniach.

Zalety doceniają użytkownicy – w każdym wieku, ale i środowisko, jeśli korzysta się z produktów wykonanych z papieru. Nawet plastikowe naczynia oferują więcej zalet, niż jakakolwiek inna alternatywa.

Jak wybierać naczynia jednorazowe

Na rynku znaleźć można kubki o różnych pojemnościach oraz talerze – dzielone lub nie, miseczki i sztućce. Tak naprawdę wybór musi być podyktowany dwoma czynnikami. Pierwszym jest temperatura dań, które będą podawane, bowiem w papierowych naczyniach nie uda się zaserwować posiłków gorących. Drugi aspekt tyczy się rodzaju dań, bo do zup niezbędne są miseczki, na przekąski mogą wystarczyć papierowe tacki.

Tanie, proste w zastosowaniu i lekkie akcesorium – naczynia jednorazowe, które powinny dopełnić każdej imprezy w większym gronie uczestników.