E-konkursy sposobem na promowanie firmy i bloga

E-konkursy sposobem na promowanie firmy i bloga

27 kwietnia, 2019 0 przez Redakcja

Szukasz nowych sposobów na promocję swojego bloga, oferowanych przez Ciebie usług lub produktów? A może chcesz wywołać ruch na swojej stronie internetowej? Znudziły Ci się już tradycyjne sposoby na przyciąganie klientów i „zaistnienie” w świadomości społeczeństwa? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość i rozwiązanie Twoich problemów – konkursy internetowe są właśnie dla Ciebie!

E-konkursy? A niby w jaki sposób mogą mi pomóc?

Teraz pewnie zastanawiasz się nad tym co mają wspólnego konkursy internetowe z Twoją sytuacją i zagadnieniami, z którymi się borykasz. Otóż nie chodzi o to, byś uczestniczył w konkursach internetowych (choć w gruncie rzeczy w wolnym czasie jak najbardziej możesz – nawet warto to robić, ale dzisiaj nie o tym). Rzecz w tym, abyś sam własny konkurs zorganizował i opublikował go na portalach społecznościowych oraz upowszechnił w Internecie na stronach z e-konkursami, jak np. e-konkursy.info. Po co? Dlaczego?

Konkursy internetowe to ciekawy i dość niekonwencjonalny sposób na promocję swoich towarów i usług. Nie chodzi jedynie o to, byś nagradzał zwycięzców swoimi wyrobami (choć i takie konkursy są mile widziane). Organizując konkurs i wprowadzając go do Internetu dajesz znać innym, że istniejesz. Dzięki Twoim konkursom osoby, które wcześniej nie miały szansy, aby znaleźć i poznać Twoją działalność, mogą się nią zainteresować. Jest więc to dla Ciebie niepowtarzalna szansa na poszerzenie kręgu klientów. Organizując konkurs nawiązujesz także kontakt z klientem, którego już masz. Obserwatorzy Twoich firmowych kont w mediach społecznościowych pewnie jako jedni z pierwszych dowiedzą się o tym, co właśnie ogłosiłeś. Fundując nagrody i dając coś za darmo pokazujesz innym, że nie zależy Ci tylko i wyłącznie na zysku, ale także że potrafisz coś dać. Dzięki temu inni mogą poczuć do Ciebie większą sympatię i bardziej zidentyfikować się z firmą.

Upublicznij konkursy blogowe i zwiększ ruch na stronie!

Jeżeli Twoja działalność w Internecie skupia się na prowadzeniu bloga i organizujesz konkurs dla swoich obserwatorów, zastanów się nad tym czy nie byłoby warto poszerzyć grono potencjalnych uczestników. Jakie niesie to korzyści? Dzięki udostępnieniu Twojego konkursu na stronie z konkursami więcej osób dowie się o istnieniu Twojego bloga. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie wejdą na Twojego bloga, na którym powinien znaleźć się regulamin. W ten sposób tworzysz ruch na stronie. Dodatkowo możesz w pewien sposób wpływać na to jakie osoby wchodzą na Twojego bloga. Jeśli prowadzisz bloga podróżniczego pewnie zależałoby Ci, aby osoby wchodzące na Twoją stronę lubiły czytać o podróżach – jest przecież większa szansa, że takie osoby zostaną z Tobą na dłużej, a może nawet będą stałymi czytelnikami. Aby zwiększyć szansę na dotarcie do nich zadbaj o to, by nagrodą w Twoim konkursie była książka podróżnicza.