Inkubatory przedsiębiorczości – co to takiego

Inkubatory przedsiębiorczości – co to takiego

28 czerwca, 2018 0 przez Redakcja

Własny biznes

Myślisz o rozkręceniu własnego biznesu, ale ilość formalności i związane z działalnością koszty jakie musiałbyś ponieść przyprawiają cię o ból głowy? Boisz się, że nie dasz sobie rady z prowadzeniem biznesu i nie znajdziesz odpowiedniej liczby klientów? Nie jesteś sam! Wielu młodych ludzi ma takie wątpliwości, a ponadto każdy obawia się, że swój dochód będą musieli przeznaczyć na comiesięczne koszty, a wtedy zarobek będzie praktycznie zerowy. Na początku może być ciężko. Dlatego powstały Inkubatory Przedsiębiorczości, które umożliwiają założenie biznesu pod swoimi skrzydłami. Instytucja pomaga przedsiębiorcom w rozwinięciu firmy i pozyskaniu klientów, jednak to od nich zależy, czy danych klientów zatrzymają. Inkubatory Przedsiębiorczości najczęściej działają na terenach uczelni wyższych i są przeznaczone dla studentów.

Inkubator Przedsiębiorczości

Dołączając do Inkubatora Przedsiębiorczości masz gwarancję: prowadzenia księgowości, udostępnienia przez instytucję osobowości prawnej (NIP, REGON, wpis do KRS), braku obowiązku opłaty składek ZUS, pomocy w zdobyciu klientów, doradztwa i pomocy prawnej, korzystania z darmowych szkoleń. Inkubatory Przedsiębiorczości zapewniają również promocję twojej firmy oraz możliwość korzystania z powierzchni coworkingowej. Jeżeli po jakimś czasie poczujesz się na tyle pewnie w prowadzeniu firmy, że zdecydujesz się przejąć wszystkie obowiązki, to możesz przerwać współpracę z Inkubatorem Przedsiębiorczości bez ponoszenia konsekwencji finansowych.

Pomoc w prowadzeniu firmy

Jak prędzej wspomniano, Inkubatory są formą pomocy, zatem nie licz na to, że biznes będzie się rozwijał bez twojej ingerencji. Warto z nich skorzystać, ponieważ pomagają ogarnąć najważniejsze sprawy i zajmują się księgowością, ale ty również musisz starać się znaleźć nowych klientów oraz promować swój biznes, aby osiągnąć sukces. Trzeba tez wspomnieć o tym, że korzystanie z usług inkubatorów jest płatne (ok. 250zł miesięcznie), ale mimo wszystko tańsze, niż comiesięczne koszty prowadzenia działalności bez ich pomocy. Przynależność do Inkubatora Przedsiębiorczości wydłuża nieco czas działań biznesowych, ponieważ wszystkie przelewy czy umowy muszą być podpisane i zatwierdzone przez instytucję.

Myślę, że mimo wszystko warto skorzystać z pomocy, jaką oferują nam Inkubatory Przedsiębiorczości, ponieważ pozwoli nam to sprawdzić się w roli przedsiębiorcy i w razie problemów pomoże nam znaleźć odpowiednie rozwiązanie, abyśmy w przyszłości potrafili samodzielnie prowadzić swój biznes.