Wymiary grafik na FB – co warto o nich wiedzieć?

Wymiary grafik na FB – co warto o nich wiedzieć?

19 sierpnia, 2021 0 przez Redakcja

Już od co najmniej kilku lat specjaliści od mediów społecznościowych mówią jasno: najlepiej stawiać na obrazki i filmiki, a nie przesadzać z ilością tekstu w postach na firmowym profilu czy reklamach. Nie da się ukryć, że mało komu chce się czytać bardzo długie treści, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wiele osób zagląda na media społecznościowe na przykład podczas przerw w pracy, kiedy to nie ma dużo czasu.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że, chociaż grafiki obecnie królują, nie wystarczy wrzucać na profil jakichkolwiek obrazków – jest kluczowe, aby były one dobrze przygotowane i przemyślane. Choćby pod względem wymiarów. W tym artykule chcielibyśmy w związku z tym omówić prawidłowe wymiary grafik na FB i wskazać, dlaczego są one takie ważne. Zapraszamy!

Wymiary grafik na FB 2021 – co warto wiedzieć?

Jak wspomniano powyżej, odpowiednie wymiary grafik na FB 2021 to bardzo ważna sprawa. Wynika to z tego, że co prawda można dodać do posta obrazek o bardzo różnorodnych wymiarach, ale może się to skończyć w ten sposób, że będzie on rozpikselizowany, ucięty czy rozciągnięty.

W związku z tym nie wywrze zapewne pozytywnego wrażenia na odbiorcach, co jest szczególnie problematyczne w przypadku marek premium i takich branż, jak kosmetyki czy moda, gdzie wysokiej jakości materiały wizualne są niezwykle istotne.

Jeśli zaś dodamy do posta obrazek o optymalnych wymiarach, będziemy mieć pewność, że będzie on dobrze wyglądał i użytkownicy zobaczą go w całości. Nic nie zostanie ucięte, co byłoby kłopotliwe zwłaszcza, jeśli na obrazku znajduje się jakiś tekst (na przykład data, cena czy adres) i konieczne jest, aby był on widoczny w całości.

Jakie są prawidłowe wymiary obrazków?

Trzeba pamiętać, że prawidłowe wymiary obrazków zależą od wielu kwestii, takich jak chociażby platforma czy miejsce, w którym obrazek ma się znaleźć. Jeśli chodzi konkretnie o Facebook wymiary grafik 2021, które rekomenduje sama platforma to dla zdjęcia w tle wynoszą one 800×312 pikseli, zaś dla zdjęcia profilowego 320×320 pikseli.

Dla większości osób równie kluczowe, a nawet bardziej, będą jednak wymiary grafik w postach. W ich przypadku optymalne wymiary to 960×640 pikseli dla postów w pionie i 1200×900 dla zdjęć poziomych. Warto pamiętać o tych wartościach i trzymać się ich przy przygotowywaniu grafik do postów, tak, aby cały profil był spójny i wyglądał profesjonalnie.

Wymiary obrazków można bez problemu dostosowywać do swoich preferencji w programach graficznych, czy to przez zmniejszanie wymiarów płótna, czy przeskalowywanie obrazów do mniejszych lub większych wymiarów.