Automaty vendingowe – praktyczne urządzenia do wydawania i zwracania przedmiotów

Automaty vendingowe – praktyczne urządzenia do wydawania i zwracania przedmiotów

24 października, 2022 0 przez Redaktorka Justyna

Współczesność dąży do zoptymalizowania wykorzystywania ludzkich zasobów. W tym celu tworzy się różne maszyny i sprzęty, które mają ułatwić realizację zadań w poszczególnych branżach. W ostatnim czasie szczególną uwagą cieszą się automaty vendingowe, które ułatwiają pracę w różnych branżach – zwłaszcza handlu. Czym są automaty vendingowe i do czego służą? Jakie są zalety ich używania w handlu? I gdzie można kupić takie maszyny? Sprawdzamy!

Czym są automaty vendingowe i w jakim celu się je stosuje?

Automaty vendingowe to ułatwiające codzienną pracę urządzenia przeznaczone do samodzielnego wydawania i zwrotów dużych i małych przedmiotów. Stosuje się je przede wszystkim po to, aby efektywnie wykorzystać firmową kadrę pracowniczą i jednocześnie zminimalizować liczbę nieproduktywnych roboczogodzin. Z tego powodu automaty pozwalają znacząco obniżyć firmowe koszty, ponieważ nie wymagają konieczności zatrudnienia dodatkowych osób, u których Twoi klienci będą odbierać lub zwracać zamówione produkty.

Używanie automatów vendingowych to obecnie najpraktyczniejsza opcja, która nie uzależnia nikogo od czasu. Każdy klient i pracownik może skorzystać z takiej maszyny przez całą dobę – niezależnie od dnia tygodnia.

Automaty vendingowe w handlu – jako uzupełnienie systemu zakupów internetowych

Współczesny handel ma to do siebie, że spora część klientów dokonuje obecnie wielu zakupów online. Część z tych osób decyduje się na osobisty odbiór zamówienia, niestety w tym przypadku ograniczeniem są godziny pracy danego sklepu, do którego nie o każdej godzinie można podjechać. Aby zniwelować ten problem i ułatwić funkcjonowanie sklepu oraz zakupy klientom warto wdrożyć urządzenie typu IRlocker, które realizują procesy Click & Collect.

Maszyna może stać się jednocześnie automatycznym sklepem bądź hurtownią, która nie wymaga zatrudnienia aż tylu pracowników jak w przypadku stacjonarnego realizowania odbiorów i sprzedaży. Jest to zasługą wyposażenia jej w terminal płatniczy, drukarkę fiskalną oraz monitor wielkoformatowy typu DS. Rozwiązanie pozwala dotrzeć do szerszego grona klientów oraz uzupełnić system zakupów internetowych i zoptymalizować procesy z tym związane.

Gdzie kupić dobry i sprawdzony automat vendingowy?

Automaty vendingowe najlepiej kupować od sprawdzonych i znanych producentów, którzy dbają o to, aby ich produkty cechowała wysoka jakość i innowacyjność. Dobrym przykładem jest tu polski producent IRMATIC, którego automaty spełniają tę funkcję. Dostępne w ofercie maszyny vendingowe wyróżnia nowoczesność szyta na miarę współczesności oraz praktyczność. Zastosowane rozwiązania pozwalają na wygodną i intuicyjną obsługę urządzenia (z perspektywy jej właściciela oraz klienta).

Decydując się na zamówienie automatu vendingowego od IRMATIC możesz zyskać dedykowane oprogramowanie, które uwzględni specyfikę procesów biznesowych Twojej firmy. Maszyna ma również wiele innych praktycznych rozwiązań, które ułatwiają ich kompleksową obsługę dotyczącą m.in.: audytu, wdrożenia, czy serwisu.

Możliwości maszyn nie kończą się jednak wyłącznie na branży handlu. To urządzenia, które doskonale sprawdzą się równie dobrze w przemyśle, czy ochronie zdrowia.