Czy warto szukać nabywcy na stary samochód?

Czy warto szukać nabywcy na stary samochód?

12 czerwca, 2021 0 przez Redakcja

Wysłużony samochód z czasem zaczyna generować coraz więcej problemów, nieustannie wymaga jakichś napraw i jest obawa, że się zepsuje w najmniej odpowiednim momencie. Szkoda go jednak porzucić czy zezłomować za grosze, ale czy da się go szybko i korzystnie sprzedać?

Jaki jest popyt na używane samochody?

Zdecydowana większość kierowców wolałaby auto fabrycznie nowe, ono jednak kosztuje. Auta z drugiej ręki są nieporównywalnie tańsze, czyli bardziej dostępne, a po liczbie ogłoszeń na giełdach widać, że to naprawdę poważny rynek.

Kupców jest wielu, lecz mają oni swoje wymagania. Poszukiwane są głównie auta mające nie więcej niż siedem lat – są sporo tańsze od samochodów z salonu, a ich stan techniczny jest jeszcze na tyle dobry, by nie przejmować się zbyt częstymi i kosztownymi wizytami o mechanika.

Są też kierowcy zainteresowani autami starszymi i w gorszej kondycji, ale to muszą być egzemplarze bardzo tanie, bo właśnie ta niska cena rekompensuje nabycie pojazdu wymagającego sporych inwestycji.

Jak przyciągnąć klientów?

Sprzedając używane auto lepiej nie ukrywać jego wad. Oczywiście treść anonsu jak najbardziej może być zachęcająca, a ładnie zrobione zdjęcia przyciągną zainteresowanie, chodzi jednak o to, by nie pomijać tak istotnych szczegółów jak na przykład rdza, mocno zużyty silnik czy problemy ze sprzęgłem.

Dużo prostsze może być oddanie starego samochodu do skupu, na przykład do skupautzagotowke.net/skup-aut/proszowice/. Wbrew pozorom, cena wcale nie musi być wtedy dużo niższa, czasem nawet zarobi się w ten sposób więcej niż podczas sprzedaży z ogłoszenia, a do tego sprzedaż w skupie jest błyskawiczna i jeszcze tego samego dnia otrzymuje się pieniądze.

A może rozebrać na części?

Czasem łatwiej jest sprzedać konkretne części niż kompletne, za to mocno zużyte auto. Kierowca ma prawo to zrobić, musi jednak po wyjęciu wartościowych części zutylizować wrak, i to tylko w licencjonowanej stacji demontażu – trzeba mieć tu na uwadze, że przy niekompletnych autach ważących mniej niż 90 procent masy podanej w dokumentach, właściciel zwykle musi dopłacić za brakujące kilogramy.

Zamiast samodzielnie demontować części i szukać na nie kupców, można oddać stare auto do skupautzagotowke.net/skup-aut/zabrze/ – sprzedaż części i utylizacja wraku jest już obowiązkiem nowego właściciela, czyli właśnie skupu.