Dlaczego warto kupić sukienkę do karmienia piersią?

Dlaczego warto kupić sukienkę do karmienia piersią?

24 października, 2020 0 przez Redakcja

Już nawet kilkanaście dni po porodzie świeżo upieczona mama musi stawić czoło codziennym czynnościom takim jak spacery, zakupy i spotkania z bliskimi. Oprócz tego należy także zadbać o porządek w domu i poświęcić odpowiednią ilość czasu maluszkowi, aby zaspokoić jego wszystkie potrzeby. Jedną z nich jest oczywiście jedzenie, a karmienie malucha w początkowych etapach jego rozwoju musi odbywać się w niewielkich odstępach czasowych.

Co ok. 2 godziny mama musi przystawić dziecko do piersi, aby zaspokoić jego głód i zapewnić mu możliwość rozwoju i wzmocnienia układu odpornościowego. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy akurat znajdujesz się poza domem i pozostaje Ci nakarmienie dziecka w miejscu publicznym? Rozwiązaniem może okazać się wygodna i funkcjonalna sukienka dla mam karmiących.

Po porodzie nie musisz rezygnować z sukienek

Niektóre kobiety wstydzą się swojego ciała po porodzie i unikają jego odsłaniania publicznie. Jak wiadomo, sylwetka po ciąży nie wygląda tak samo, jak wcześniej i aby wszystko wróciło do normy potrzeba trochę czasu. Jeśli jednak początkowy okres Twojego macierzyństwa przypada na cieplejsze miesiące i nie chcesz chować się pod luźnymi spodniami i koszulkami to mamy dla Ciebie propozycję – zwiewne sukienki do karmienia. Będą one bardzo przydatne szczególnie latem. Możesz wybierać luźniejsze kroje, które nie opinają brzucha. Będziesz się wtedy czuć bardziej komfortowo, a jednocześnie kobieco.

Wygodna i elegancka sukienka do karmienia piersią

Elegancka sukienka dla mamy karmiącej jest nie tylko ładna, ale także funkcjonalna. W razie potrzeby możesz bez większego problemu nakarmić maluszka publicznie, nie zwracając na siebie zbyt dużej uwagi przechodniów. Istnieją modele, które mają specjalną falbanę zakrywającą rozcięcie lub zamki, które wystarczy rozpiąć, aby przystawić dziecko do piersi. Na pierwszy rzut oka nikt się nawet nie zorientuje, że masz na sobie tego typu sukienkę. Ważne jest też to, że sukienka dobrego producenta może posłużyć Ci przez lata, co jest dość istotne, jeśli planujesz zajść w kolejną ciążę.

Każda mama powinna mieć w szafie choć jedną sukienkę do karmienia, jeśli chce, aby karmienie dziecka w miejscu publicznym nie sprawiało jej zbędnego dyskomfortu. To też bardzo wygodne rozwiązanie na wspólne spacery, a nawet wyjątkowe okazje takie jak chrzest. Specjalna sukienka do karmienia piersią może być elegancka i będziesz w niej wyglądać doskonale.