Jak wrócić do formy po kwarantannie? Sposoby na zgubienie zbędnych kilogramów

Jak wrócić do formy po kwarantannie? Sposoby na zgubienie zbędnych kilogramów

27 września, 2020 0 przez Redakcja

Ostatnie miesiące zmieniły życie wielu Polaków, ale także osób na całym świecie. Pandemia koronawirusa spowodowała, że duża część z nas zamknęła się w domach i to właśnie tam w dużej mierze przenieśliśmy swoje całe życie. Praca zdalna i domowe nauczanie dla wielu z nas było bardzo wygodnym rozwiązaniem, jednak nie ma co ukrywać, że sprzyjało także przybieraniu na wadze.

Nuda spowodowana kwarantanną oraz brak ruchu doprowadził do tego, że wiele osób zmaga się z nadprogramowymi kilogramami, które przybywały w ciągu ostatnich miesięcy. Czas jednak wrócić do rzeczywistości i zadbać o swoją sylwetkę. Zobacz jak wrócić do formy po kwarantannie i jak przyśpieszyć proces odchudzania.

Postaw na ruch

Ostatnie miesiące nie sprzyjały aktywności fizycznej – wręcz nas od niej odciągano. Zamknięte siłownie, baseny, a nawet parki sprawiły, że większość z nas spędzała czas na kanapie, nie zwracając uwagi, jaki ma to wpływ na zdrowie i sprawność fizyczną. Na szczęście większość miejsc, w których można uprawiać aktywność fizyczną, znów jest otwartych i należy z tego skorzystać.

Teraz jest bardzo dobry moment na to, aby powrócić do regularnych treningów i przypomnieć sobie, dlaczego warto ćwiczyć. Odszukaj więc swoją kartę na siłownie, zapisz się do nowego klubu lub jeśli masz motywację – zacznij trenować w domowym zaciszu lub na świeżym powietrzu. Przy odrobinie wysiłku i regularności powinieneś się pozbyć nadprogramowych kilogramów, które zgromadziłeś na kwarantannie.

Wprowadź zbilansowaną dietę

Wcale nie trzeba robić wiele, aby stracić kilogramy, które przybyły podczas kwarantanny. Wystarczy zrezygnować z niezdrowych i tłustych przekąsek oraz trzymać się zbilansowanej diety. Staraj się nie podjadać, a jeśli już nie możesz się powstrzymać, to słodkiego batonika zastąp owocem lub warzywami pokrojonymi w słupki. Warto odwiedzić dietetyka, który ułoży dla Ciebie spersonalizowany plan żywieniowy.

Dobrym pomysłem będzie też szukanie porad w internecie, na rzetelnych stronach takich jak https://dietetyk.edu.pl/. Specjaliści opisują tam skuteczne diety, sposoby na odchudzanie oraz tabletki na odchudzanie i suplementy na odchudzanie, które mogą Ci pomóc w redukcji masy ciała. Leki na odchudzanie w połączeniu z odpowiednią dietą oraz ćwiczeniami mogą dać naprawdę zaskakująco dobre rezultaty. Jeśli nie masz czasu na to, aby gotować samodzielnie, to możesz np. zamówić catering dietetyczny. To wygodny sposób na to, aby trzymać dietę oraz zaoszczędzić czas.