Dlaczego warto przeprowadzić badania UX?

Dlaczego warto przeprowadzić badania UX?

9 grudnia, 2022 0 przez Redakcja

Prawidłowo przeprowadzone badania User Experience pozwalają poznać, jakie są realne potrzeby użytkowników. Dzięki takim informacjom można uzyskać dużo wyższą konwersję, co jest opłacalne dla każdej firmy. Problem w tym, że większość osób nie wie, w jaki sposób należy prowadzić badania User Experience. Na szczęście w razie potrzeby przeprowadzenia zadaniowych testów użyteczności zawsze można skorzystać z usług firmy, która się w tym specjalizuje.

  1. Na czym polegają badania User Experience?
  2. Gdzie można zamówić badania UX?
  3. Badania w postaci zadaniowych testów użyteczności

Nowoczesne badania User Experience przeprowadzane są podczas spotkań na żywo, co zwiększa ich wiarygodność. Badanie interakcji z daną aplikacją lub usługą wiąże się z zadawaniem przemyślanych pytań, poznawaniem motywacji użytkowników i obserwowaniem, w jaki sposób korzystają z dostępnych opcji. Praktyczne zastosowanie metody pozwala firmie uzyskać niezwykle wartościowe informacje, dzięki którym które pozwalają na zbudowanie przewagi na rynku. Sprawdź, którą firmę oferującą badania UX warto wybrać, aby nie trzeba było się martwić o weryfikację rzetelności badaczy.

Na czym polegają badania User Experience?

Jednym z celów badań UX jest zyskanie informacji, które pomogą w poprawieniu użyteczności i zwiększeniu konwersji. Najczęściej wykorzystuje się je w przypadku sklepów internetowych, aplikacji webowych i mobilnych, a także w przypadku popularnych stron www. Niezależnie więc od tego, jakie usługi online oferuje twoja firma, zdecydowanie warto jak najszybciej przeprowadzić badania User Experience.

Gdzie można zamówić badania User Experience?

Chociaż zadaniowe testy użyteczności można przeprowadzić we własnym zakresie, to bez odpowiedniego doświadczenia i narzędzi nie ma to większego sensu. Zamiast więc tracić czas i pieniądze, warto od razu skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w badaniach User Experience i ma w tym wieloletnie doświadczenie. Wielu klientów chwali sobie usługi świadczone przez https://webmetric.com/oferta/badania-ux/. W zdecydowanej większości przypadków wyniki zleconych tu badań pozwoliły zwiększyć konwersję. Nic więc dziwnego, że wspomniana usługa jest często wybierana przez twórców aplikacji mobilnych oraz firmy działające w branży e-commerce.

Badania w postaci zadaniowych testów użyteczności

Odpowiednia klasyfikacja metod badawczych wykorzystywanych podczas testów UX jest niezbędna, aby można było otrzymać wartościowy feedback. Świetnie sprawdzają się badania w postaci moderowanych testów użyteczności, jednak w kwestii doboru odpowiednich metod warto zaufać specjalistom.