Jaką dietę pudełkową wybrać? Poznaj dostępne możliwości

Jaką dietę pudełkową wybrać? Poznaj dostępne możliwości

24 października, 2020 0 przez Redakcja

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z odchudzaniem i dietą pudełkową, mogą mieć dylemat, jaki rodzaj cateringu dietetycznego wybrać. Istnieje w końcu mnóstwo firm, które oferują zdrowe i smaczne diety, a do tego mają bardzo szeroką ofertę. Dieta redukcyjna, ketogeniczna, wege – to tylko część z dostępnych możliwości, z których możesz skorzystać. Zobacz, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę podczas wybierania diety pudełkowej i która z nich może sprawdzić się u Ciebie najlepiej.

Rodzaje diet odchudzających – których lepiej jest unikać?

W internecie nie brakuje inspiracji odnośnie do diet odchudzających. Dieta sokowa, post Dąbrowskiej, dieta 1000 kcal – wszystkie z nich pozwalają schudnąć w bardzo szybkim tempie, jednak nie są najlepszym rozwiązaniem, jeśli liczysz na trwałe efekty. Stosowanie bardzo restrykcyjnych diet nie tylko może spowodować efekt jojo, ale także poważne problemy ze zdrowiem. O wiele lepszym rozwiązaniem są zdrowe diety, które można bez problemu stosować przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Jeśli chcesz raz na zawsze pozbyć się nadprogramowych kilogramów, to wybierz sposób odchudzania się, który jesteś w stanie kontynuować nawet po osiągnięciu wymarzonej wagi. Głodówki i diety z bardzo małą kalorycznością, nie przynoszą długotrwałych efektów, a co gorsze mogą sprawić, że po ich zakończeniu będziesz ważyć jeszcze więcej niż przed odchudzaniem.

Dieta odchudzająca dla sportowców i osób z nietolerancjami

Osoby aktywne fizycznie muszą zwracać dużą uwagę na to, co jedzą w ciągu dnia. Ich posiłki muszą mieć odpowiednio dobrane makroskładniki oraz liczbę kalorii. Catering Grudziądz oferuje dietę pudełkową w wersji dla sportowców. Ma ona większą ilość kalorii niż typowa dieta odchudzająca jednak osobom, które wykonują pracę fizyczną i uprawiają sport, niezbędna jest większa ilość kalorii w ciągu dnia.

Nie tylko sportowcy mogą korzystać ze zdrowego cateringu. Także osoby z różnymi alergiami i nietolerancjami pokarmowymi mogą zaoszczędzić czas na gotowaniu dzięki diecie pudełkowej. Firmy cateringowe mają w swojej ofercie różne warianty diet i nikt nie powinien mieć większego problemu z tym, aby znaleźć coś dla siebie.

Wybór diet pudełkowych jest obecnie bardzo duży, a jeśli nie wiesz, jaka będzie odpowiednia dla Ciebie, to możesz skorzystać z konsultacji z dietetykiem. Biorąc pod uwagę Twoje zapotrzebowanie kaloryczne oraz cel, który chcesz osiągnąć, zaproponuje Ci on dietę, która może okazać się najskuteczniejsza.