Streaming coraz popularniejszy w czasie pandemii

Streaming coraz popularniejszy w czasie pandemii

17 listopada, 2020 0 przez Redakcja

Ostatnie miesiące pokazały jak wzrosła rola mediów cyfrowych. Dlatego coraz więcej osób decyduje działać się za pośrednictwem sieci. Dotyczy to również artystów, którzy otworzyli się na formę kontaktu z fanami, jaką jest live stream.

Live stream polega na prowadzeniu transmisji na żywo, która może mieć różną formę. Jest ona wykorzystywana zarówno przez artystów, jak i vlogerów, którzy robią wszystko, żeby poradzić sobie w tym trudnym czasie. Szczególnie że jak wiadomo koncerty i inne wydarzenia są odwołane i możemy w najbliższym czasie o nich zapomnieć. Dlatego przedstawiamy kilka rozwiązań, które są obecnie popularne i umożliwiają zarabianie na muzyce.

Czy live stream na Youtube jest możliwy?

Pierwszym narzędziem, które cieszy się dużym zainteresowanie w internetowej społeczności jest Youtube Premieres. Jak wiadomo z Youtube korzystają nie tylko artyści, ale również inni twórcy. Dlatego jest to idealne narzędzie dla osób aktywnie działających na tej platformie. Youtube Premieres jest narzędziem, które pozwala nam prowadzić live stream, w którym wykorzystywane jest przygotowane wcześniej nagranie. Następnie jest ono odtwarzane na podstronie wspólnego oglądania. To właśnie na niej dochodzi do całej interakcji z fanami, która prowadzona jest w czasie rzeczywistym, więc na bieżąco możemy reagować na komentarze i opinie naszych widzów. Po zakończeniu odtwarzania nagranie jest opublikowane w naszym kanale. Jeśli interesuje nas promocja w Tidal lub innym serwisie to taki live stream będzie materiałem poprzedzającym nasze dalsze działania.

Live stream w social mediach

Kolejnym przykładem praktycznego narzędzia do streamowania jest Instagram Live, który znacznie różni się od Youtube Premieres. Otóż na Instagram live prowadzimy streama w czasie rzeczywistym i trwa on tylko 60 minut. Zatem musimy się do niego perfekcyjnie przygotować, ponieważ nie ma czasu na wpadkę i błędy techniczne. Warto tutaj zadbać o każdy najmniejszy szczegół, ponieważ zaniedbania mogą dać osobie znać podczas transmisji. Po zakończeniu nagranie zapisywane jest jako stories i dostępne jest na naszym profilu. Ten materiał możemy wykorzystał również w innych serwisach, w których budujemy swoje grono odbiorców.