Mieszalnik do betonu. Wybór i eksploatacja.

Mieszalnik do betonu. Wybór i eksploatacja.

7 października, 2019 0 przez Redakcja

Niemal w każdej firmie budowlanej, jedną z ciekawszych inwestycji może się okazać mieszalnik betonu. Jest to bowiem ciekawe urządzenie dodatkowe do posiadanej ładowarki, pozwalające na sprawne i szybkie mieszanie betonu, bezpośrednio na placu budowy. Oczywiście trzeba będzie tutaj posiąść podstawową wiedzę w zakresie jego doboru, oraz późniejszej eksploatacji. Dlatego też, warto przyjrzeć się nieco bliżej kwestii doboru mieszalnika do betonu, jak również jego późniejszego wykorzystywania na placu budowy. Zapraszamy wobec tego do lektury wszystkich tych, których temat ten w jakikolwiek sposób interesuje.

Mieszalnik do betonu i zalety jego posiadania.

W pierwszej jednak kolejności, zanim w ogóle zdecydujemy się na zakup, warto wyszczególnić sobie wszystkie zalety, jakimi charakteryzuje się mieszalnik do betonu do ładowarki. Jest to bowiem urządzenie, dość znacznie poszerzające możliwości posiadanej w firmie ładowarki. Do najważniejszych zalet trzeba tutaj więc zaliczyć:

• Możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy.

• Przygotowywanie betonu w ilości odpowiadającej aktualnemu zapotrzebowaniu i w czasie, kiedy będzie potrzebny.

• Możliwość przygotowania betonu suchego, półsuchego i mokrego, w zależności od potrzeb.

• Prosty montaż i demontaż zajmujący zaledwie kilkanaście minut.

• Usprawnienie dystrybucji gotowego betonu na placu budowy.

• Możliwość dalszej eksploatacji łyżki do załadunki sypkich materiałów budowlanych.

• Ograniczenie kosztów budowy – beton przygotowany samodzielnie jest tańszy niż beton z betoniarni.

• Ograniczenie pracy pracowników – zamiast ciężkiej pracy łopatami, mogą zajmować się pracą wymagającą większej inwencji.

Tak więc mamy tutaj stosunkowo sporo zalet, które rzeczywiście bardzo korzystnie wpływają na pracę całej firmy. Pozwala to stwierdzić, iż inwestycja w mieszalnik do betonu będzie wyjątkowo korzystna, niemal dla każdej firmy budowlanej.

Dobór mieszalnika do betonu do ładowarki.

Wybierając mieszalnik do betonu do ładowarki, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego pojemność. Musi ona być dopasowana do konkretnego modelu posiadanej przez nas ładowarki. Chodzi tutaj o to, aby zbyt pojemny mieszalnik do betonu nie został zainstalowany w zbyt małej maszynie. W tym więc aspekcie, do wszystkich miniładowarek będą nadawać się mieszalniki o pojemności ok. 250 litrów. Do maszyn dużych zaś, będziemy dobierać mieszalniki większe, pojemnością dochodzące nawet do 100 litrów.

Eksploatacja mieszalnika do betonu do ładowarki.

Jeśli chodzi o codzienne użytkowanie, to w tym przypadku nie powinniśmy mieć jakichkolwiek większych problemów. Przede wszystkim należy dbać o to, aby mieszalni do betonu był zawsze starannie oczyszczony. Nie możemy dopuścić do zaklejenia się betonem mechanizmu mieszalnika. Doprowadzi to bowiem do jego trwałego uszkodzenia. Warto także pamiętać, aby zawsze używać mieszalnika prawidłowo dopasowanego do konkretnej ładowarki. Jeśli bowiem spróbujemy zastosować większy mieszalnik do mniejszej maszyny, możemy doprowadzić do jej uszkodzenia, a to dość poważne koszty dla firmy.