Czy konsolidacja chwilówek jest możliwa?

Czy konsolidacja chwilówek jest możliwa?

6 października, 2019 0 przez Redakcja

Kredyty krótkoterminowe, czyli tak zwane chwilówki są coraz popularniejszym produktem bankowym, który można otrzymać w łatwy sposób. Ich dostępność i to, że można je przeznaczyć na dowolny cel kusi wiele osób, które w końcu decydują się na ten rodzaj kredytu. Sprawa jednak może skomplikować się w momencie, gdy na swoje barki weźmiemy zbyt wiele chwilówek i spłata ich staje się dla nas uciążliwa a wręcz niemożliwa. Jeśli czujesz, że popadasz w spiralę zadłużenia czas zacząć jak najszybciej działać. Rozwiązaniem może okazać się konsolidacja chwilówek. Zobacz, na czym ona polega i czy możesz na nią liczyć.

Jak działa konsolidacja chwilówek

W kredycie konsolidacyjnym chodzi o połączenie ze sobą kilku kredytów i pożyczek w jedno zobowiązanie. Dzięki takiemu zabiegowi miesięczna rata, którą musimy spłacić, staje się mniejsza i możliwa do spłaty, ponieważ okres kredytowania jest maksymalnie wydłużony. Jeśli masz na swoim koncie kilka chwilówek i przestajesz radzić sobie ze spłatą wszystkich, a także często zapominasz o spłatach, to konsolidacja chwilówek może Ci pomóc.

Czy konsolidacja chwilówek jest możliwa?

Niestety na konsolidacje chwilówek pozabankowych w instytucji bankowej raczej masz małe szanse. Banki niechętnie podchodzą do klientów, którzy są zadłużeni w parabankach i często mają według nich zbyt niską zdolność kredytową. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia, a o konsolidacje możesz się starać w prywatnych firmach finansowych.

Jeśli nie masz dla banku wystarczającej zdolności kredytowej, a Twoja ocena punktowa w BIK jest zbyt niska, to pomóc Ci mogą instytucje, które pożyczają pieniądze prywatnie. Najczęściej są one bardziej elastyczne niż tradycyjne banki i nie wymagają zdolności kredytowej i pozytywnej oceny w BIK. Musisz jednak pamiętać, że odsetki konsolidacji w takim miejscu mogą być wyższe, dlatego dokładnie musisz przejrzeć ofertę konsolidacji pozabankowej i obliczyć czy jest dla Ciebie korzystna. Porównaj oferty w różnych miejscach i wybierz tą, która jest dla Ciebie najlepsza.

Konsolidacja chwilówek – na co zwrócić uwagę

Konsolidacja może pomóc Ci wyjść z zadłużenia pod warunkiem, że dokładnie przeanalizujesz jej warunki. Dzięki temu, że spłata zobowiązania jest maksymalnie wydłużona, miesięczne raty są niższe. Nie oznacza to jednak, że zapłacisz mniej. W ogólnym rozrachunku może się okazać, że spłata kredytu konsolidacyjnego wraz z odsetkami jest droższa niż spłata wszystkich chwilówek. Jeśli jednak jest to jedyne rozwiązanie, które podreperuje Twój comiesięczny budżet, to warto z niego korzystać i regularnie spłacać raty nowego kredytu zapominając raz na zawsze o braniu chwilówek.