Najczęstsze problemy z oknami – co zrobić gdy okno uchylne nie domyka się?

Najczęstsze problemy z oknami – co zrobić gdy okno uchylne nie domyka się?

9 stycznia, 2020 0 przez Redakcja

Wiele osób marzy o własnym domu. Jest to pragnienie, nierzadko pojawiające się w nas już od dzieciństwa. Nie chodzi tylko o budynek, ale o miejsce, które może zostać naszym schronieniem od problemów i zła tego świata. Piękny dom i wielkie podwórko z ogrodem to marzenie do zrealizowania, chociaż wymaga niemało pracy i poświęcenia.

Od czego zacząć?

Każda budowa zaczyna się od znalezienia odpowiedniego projektu domu. Istnieje wiele firm oferujących takie usługi, musimy więc wysilić się i znaleźć odpowiednią, która pozwoli nam stworzyć dom naszych marzeń. Ważne są opinie o danej firmie, a takie najlepiej zaczerpnąć od klientów, którzy z usług firmy już korzystali i wiedzą, jakie są jej plusy i minusy. Projekt musimy dopasować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Każdy szuka czegoś innego; jedną osobą zadowala mały domek na wsi, inną wielki dom stojący gdzieś w mieście. Następnym krokiem jest zakup działki i wybranie dobrej firmy budowlanej.

Ta sprawa często jest przyczyną długich, nieprzespanych nocy. Niestety w dzisiejszych czasach mogą napotkać nas trudności ze znalezieniem odpowiednich ludzi, sumiennie podchodzących do pracy. Pomóc może odpowiednie wynagrodzenie. Pamiętajmy, że każdy powinien być przez nas ceniony i czuć się wartościowo. Nawet jeśli płacimy jakiejś firmie z góry – warto dodać coś od siebie pracownikom, na przykład ciepły posiłek. Jeśli znajdziemy dobrą firmę budowlaną, to praca idzie dość szybko i w krótkim czasie jesteśmy w stanie postawić nasz dom oraz cieszyć się nim przez długie lata. Niestety nawet gdy będzie już stał, mogą pojawić się trudności. Jedną z takich trudności są ewentualne zepsucia mebli, drzwi lub okien.

Zepsute okna – częsty problem w wielu domach

Jeżeli chodzi o szkody, to jedną z częstszych są zepsute okna. Zdarza się, że są nieszczelne, lub kontrastowo – zbyt szczelne. Ważne jest, aby zwracać uwagę na klamkę – to ona często jest przyczyną szkód. Źle położona powoduje ich nieszczelność. Co zrobić, gdy okno uchylne nie domyka się? Awaria okien uchylnych to praktycznie najczęściej występujący problem. Do przyczyn należy zła konserwacja lub wcześniej wspomniane złe ułożenie klamki.

Zdarza się także, że zamknięcie okna będą blokowały źle działające prowadnice oraz drobne elementy, które je otaczają. Pamiętajmy też o pielęgnacji – regularne czyszczenie okuć jest niezbędne. Pamiętajmy, że jeśli nie umiemy samodzielnie poradzić sobie z problemem, to dużo lepiej jest zgłosić się do serwisu, który nam w tym pomoże. Działanie na własną rękę często prowadzi do jeszcze poważniejszych szkód.