Outsourcing produkcji – inni zrobią to za Ciebie

Outsourcing produkcji – inni zrobią to za Ciebie

29 grudnia, 2022 0 przez Redaktorka Katarzyna

Oszczędność czasu, pieniędzy i zasobów – to trzy największe zalety, jakie wiążą się z outsourcingiem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej polskich przedsiębiorstw decyduje się na takie rozwiązanie. Jeśli więc szukasz sposobu na podniesienie jakości działalności, to warto rozważyć opcję outsourcingu. Jakie jeszcze ma zalety i na czym dokładnie polega?  

Na czym polega outsourcing? 

Outside resource using, czyli w skrócie outsourcing to wykorzystywanie zasobów zewnętrznych. Jest to praktyka biznesowa, która polega na zlecaniu zewnętrznym podmiotom zadań, czy projektów, których sami nie będziemy wykonywać. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie konkretnych efektów, bez zatrudniania nowych pracowników na etat, lub przypisywania zadań członkom zespołu. Outsourcing to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które pozwala na obniżenie kosztów i podnoszenie jakości działań, w których firma na przykład nie ma zbyt dużego doświadczenia.

Outsourcing może obejmować różne działania w wielu dziedzinach. Do najpopularniejszych obszarów outsourcingowanych przez podmioty na rynku obejmuje: wirtualnych asystentów, projektowanie graficzne, tworzenie aplikacji i serwisów,produkcję, księgowość i podatki, działania prawne, marketing, SEO oraz obsługa klienta. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Przede wszystkim, tym co wyróżnia outsourcing, są stosunkowo niskie koszty. Szczególnie w porównaniu z kosztami związanymi z wyszkoleniem pracowników bądź stworzenia nowego etatu. Ponadto outsourcing to wysoka jakość usług, gdyż zadania zleca się podmiotom o dużym doświadczeniu. 

Kiedy warto zdecydować się na działania outsourcingowe? 

Outsourcing bardzo dobrze sprawdza się w procesach produkcyjnych. Zewnętrznemu podmiotowi możemy zlecić prace manualne z zakresu tych specjalistycznych, np. cięcie laserem. Co zapewnia takie rozwiązanie? Przede wszystkim cięcie laserem pozwala na precyzję i dokładność, której nie da się osiągnąć ręcznymi metodami. Gdzie sprawdzi się taka opcja? Między innymi w branży automotive, czy homedecor. Cięcie laserowe odbywa się za pomocą rozgrzanego promienia lasera oraz gazu technicznego. Dzięki temu rozwiązaniu możesz uzyskać idealnie odwzorowane kształty. Decydując się na outsourcing produkcyjny, możesz zaoszczędzić czas oraz koszty związane z zakupem specjalistycznej maszyny oraz jej konserwacją i obsługą. Z tego rozwiązania możesz skorzystać także jednorazowo, gdy potrzebujesz wykonać dany projekt i zakup specjalistycznego sprzętu jest po prostu nieopłacalny.