Co zrobić z odpadami budowlanymi? Doradzi ci gruztrans.pl!

Co zrobić z odpadami budowlanymi? Doradzi ci gruztrans.pl!

4 stycznia, 2023 0 przez Redakcja A

Zakończenie budowy jest zarówno satysfakcjonującym, jak i stresującym i czasochłonnym etapem prac. Po dokładnym sprawdzeniu, czy efekt wielomiesięcznej pracy w postaci nowej nieruchomości jest bezpieczny, czy spełnia oczekiwania i czy może zostać oddany do użytku, czekają nas jeszcze prace porządkowe. Jeśli z budową lub remontem mamy do czynienia po raz pierwszy, prawdopodobnie nie przewidzimy wszystkich usług, z których będziemy musieli skorzystać. Nie mamy także świadomości, jak wiele rodzajów odpadów pozostanie na naszym terenie. Dlatego przydatna będzie pomoc specjalistów z firmy gruztrans.pl.

Legalna utylizacja odpadów

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w osiedlowym kontenerze na śmieci nie wolno nam umieścić niektórych rodzajów odpadów. Za wyrzucenie w tym miejscu chociażby mebli lub innych odpadów wielkogabarytowych grozi nam wysoki mandat. Oczywiście, nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie wywieźć je do gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Wówczas spoczywa na nas odpowiedzialność wynajęcia kontenera lub skorzystania z pełnowymiarowej usługi firmy sprzątającej, która umożliwi nam transport śmieci. Do osiedlowego kontenera nie wolno wyrzucać także zużytego sprzętu elektronicznego, gruzu i innych materiałów budowlanych. 

Doskonale wiedzą o tym doświadczeni pracownicy firmy gruztrans.pl. Ich działalność koncentruje się na terenie Łodzi i okolic, dzięki czemu ten region jest im dobrze znany. Dlatego oferowane przez firmę usługi nie ograniczają się do wynajmu kontenerów. Jej pracownicy przetransportują je, odbiorą wraz z załadunkiem, a następnie zutylizują wszystkie odpady w legalny sposób, sprzyjający kondycji środowiska naturalnego i idei recyklingu.

Cennik usług gruztrans.pl

Gruztrans.pl posiada w swojej ofercie wiele kontenerów o różnych wymiarach i zastosowaniach. To właśnie od tych czynników zależy ostateczna cena firmowej usługi, w którą wliczony został już transport pojemnika. Kontaktując się z firmą, poinformuj jej przedstawiciela, którego rodzaju odpadów musisz się pozbyć. Mogą to być:

  • śmieci gabarytowe, materiały izolacyjne i inne odpady budowlane
  • gruz, beton, ziemia lub inne odpady zielone.

Następnie, po podaniu przez ciebie orientacyjnej ilości posiadanych śmieci, gruztrans.pl będzie w stanie poinformować cię o cenie usługi. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie martw się. Pracownicy pomogą ci w szacunkach i odpowiedzą na wszystkie pytania. Możesz skontaktować się z nimi nawet wtedy, gdy o konieczności wywozu odpadów przypomniałeś sobie w ostatniej chwili. Kontener może zostać podstawiony nawet następnego dnia!