Co trzeba wiedzieć przed oddaniem smartfona do serwisu?

Co trzeba wiedzieć przed oddaniem smartfona do serwisu?

27 listopada, 2020 0 przez Redakcja

Wielu osobom przyjdzie wcześniej czy później oddać smartfona do serwisu. Zazwyczaj naprawa bardziej się opłaca niż sprzedanie czy wyrzucenie uszkodzonego urządzenia i zakup nowego, dlatego też serwisów oferujących usługi naprawcze jest wiele i cieszą się one dużą popularnością.

W tym artykule chcielibyśmy udzielić osobom, które oddają swój smartfon do serwisu po raz pierwszy, kilku przydatnych wskazówek. Dzięki temu naprawa będzie szybka, skuteczna i obędzie się bez nieprzyjemnych niespodzianek i zaskoczeń. W takim razie, co warto wiedzieć, przekazując telefon do serwisu? Przekonajmy się!

Twoje dane mogą zostać usunięte – zrób kopię

Szczególnie w przypadku uszkodzeń oprogramowania smartfona, ale nie tylko, istnieje ryzyko, że w toku naprawy zostanie on zresetowany do ustawień fabrycznych. Oznacza to utratę zgromadzonych na urządzeniu zdjęć, plików wideo, dokumentów, kontaktów, danych aplikacji i nie tylko. Z oczywistych względów może to być uciążliwe, dlatego należy się na to odpowiednio przygotować.

Zanim oddamy smartfona do serwisu, warto wykonać kopię zapasową wszystkich zgromadzonych danych i zapisać ją czy to w chmurze, czy w pamięci przenośnej lub na komputerze. Dzięki temu w razie otrzymania smartfona po naprawie, pozbawionego wszystkich danych, będziemy w stanie szybko przywrócić go do poprzedniego stanu.

Usuń blokadę telefonu i inne zabezpieczenia

Większość osób posiada smartfona zabezpieczonego na jeden lub kilka sposobów: hasłem, wzorem, odciskiem palców czy wizerunkiem. Przed oddaniem smartfona do serwisu należy wszystkie te zabezpieczenia zdjąć, tak, aby serwisanci mogli bez przeszkód posługiwać się urządzeniem, sprawdzić jego działanie i dokonać niezbędnych napraw. Należy ponadto wyjąć z urządzenia swoją kartę SIM, a także kartę SD.

W dobrym tonie jest także pozbawienie smartfona etui, uchwytu, folii ochronnej i innych akcesoriów, które mogą utrudnić dostęp do urządzenia. Warto także smartfona przynajmniej powierzchownie wyczyścić, aby serwisantom jak najlepiej i najłatwiej się pracowało.

Dobrze wybierz serwis

Nie warto oddawać smartfona do pierwszego lepszego serwisu, na jaki się natkniemy. Właściwie dobrany Samsung serwis telefonów Warszawa będzie cechował się rozsądnymi cenami, dużą wiedzą i doświadczeniem, szybkim działaniem i wykorzystywaniem do napraw jedynie certyfikowanych, oryginalnych zamienników.

Zdecydowanie się na zbyt tani czy niepewny serwis może sprawić, że tylko zmarnujemy pieniądze, ponieważ wady nie uda się usunąć. Bywa także, że w szczególnie złych serwisach na dokonanie naprawy czeka się całymi tygodniami, co w przypadku smartfonów, które normalnie użytkowane są codziennie, jest sporym problemem.