Budowa hal przemysłowych. Jak powstają konstrukcje stalowe?

Budowa hal przemysłowych. Jak powstają konstrukcje stalowe?

6 listopada, 2021 0 przez Redakcja

Każda firma potrzebuje obiektu, w którym może prowadzić swoją działalność. Jednak nie zawsze jest to tradycyjny biurowiec czy murowana nieruchomość. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są stalowe hale przemysłowe. Tego typu obiekty charakteryzują się nowoczesnym designem, są stabilne, funkcjonalne i co ważne, budowa hal nie generuje wysokich kosztów. Jak powstają konstrukcje stalowe? Zobacz, dlaczego warto w nie inwestować. 

Jak powstaje konstrukcja stalowa? 

Proces produkcji konstrukcji stalowej rozpoczyna się od wykonania projektu. Na tym etapie producent hal przemysłowych uwzględnia nasze zapotrzebowania i pomysły. Firmy, takie jak https://www.tenistal.com.pl/, wykonują projekt pod specjalne zamówienie klienta, dzięki temu końcowa inwestycja jest dopasowana do naszych potrzeb. Drugi etap odbywa się w hali produkcyjnej. To właśnie w fabryce powstają elementy konstrukcji stalowej, które następnie przewożone są na miejsce docelowe. 

Jak sama nazwa wskazuje, komponenty konstrukcji wykonane są ze stali. Użycie tego materiału pozwala nie tylko na zmniejszenie kosztów produkcji, ale także zwiększenie wytrzymałości obiektu. Elementy konstrukcji stalowej są lekkie i łatwe do przetransportowania. Ostatnim etapem jest przygotowanie podłoża, czyli wyłożenie płyt żelbetowych na gruncie nośnym. Dzięki temu dodatkowe podsypki są zbędne, co znacznie skraca czas powstawania inwestycji. Elementy stalowe następnie się ze sobą łączy i tym oto sposobem w zalewie kilku tygodni może powstać nowoczesna hala przemysłowa. 

Jakie są zalety konstrukcji stalowych? 

Lekkie konstrukcje stalowe coraz częściej wypierają murowane i żelbetowe obiekty. Szczególnie jeżeli mówimy o halach przemysłowych. Dlaczego? Przede wszystkim budowa hal o konstrukcji stalowej generuje znacznie mniejsze koszty. Ponadto zajmuje mniej czasu, co przekłada się na szybszy odbiór gotowej inwestycji. Nikt z nas nie lubi ani przepłacać, ani długo czekać. Dlatego konstrukcje stalowe tak szybko podbiły rynek. 

Dużą zaletą konstrukcji stalowych jest ich multifunkcjonalność. Hala tego typu sprawdzi się nie tylko w przemyśle, ale może posłużyć także jako hala produkcyjna, magazyn, chłodnia, warsztat samochodowy, a nawet biuro. Z konstrukcji stalowej można także przygotować halę eventową, która pomieści duże grupy ludzi. 

Wymieniając zalety konstrukcji stalowych, nie możemy zapomnieć o ich wytrzymałości. Nowoczesne hale przemysłowe są odporne na zmienne warunki pogodowe. Dzięki temu mogą służyć jako obiekty całoroczne. Co ważne, są estetyczne i dużo lepiej wpasowują się we współczesny krajobraz niż murowane gmachy. Dużą zaletą konstrukcji stalowej jest także możliwość szybkiego demontażu. Po zakończonym sezonie obiekt możemy z łatwością rozmontować, a przy tym odzyskać 90 proc. materiałów wykorzystanych przy produkcji. Dzięki temu jest to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Nowoczesne hale przemysłowe, to dobra propozycja dla niejednego przedsiębiorstwa. Jeżeli jeszcze się zastanawiasz, w co lepiej inwestować, to odpowiadamy – w halę przemysłową na bazie konstrukcji stalowej.