Kiedy zadzwonić po pomoc drogową?

Kiedy zadzwonić po pomoc drogową?

2 października, 2019 0 przez Redakcja

Wypadki i problemy na drodze, mniej lub bardziej poważne, zdarzają się każdemu. Bardzo mało prawdopodobne jest, aby ktoś po kilkudziesięciu, czy nawet kilkunastu latach nawet okazjonalnego kierowania samochodem nie natrafił w którymś momencie na jakąś trudność. Życie jest nieprzewidywalnie, a na trasie mamy zawsze do czynienia z wieloma potencjalnymi zagrożeniami: złymi warunkami atmosferycznymi, innymi kierowcami, kiepskim stanem dróg i wieloma innymi. Kiedy coś nam się niespodziewanie przydarzy, mamy tendencję do panikowania i trudno nam jest myśleć racjonalnie. Rozwiązaniem naszych problemów może być pomoc drogowa Świecko – warto jednak najpierw wiedzieć, kiedy warto po nią zadzwonić, a kiedy nie będzie to najlepsza decyzja.

Co zrobić, kiedy będziemy mieli wypadek?

Każda, nawet najmniejsza kolizja jest na ogół dla kierowcy i pasażerów źródłem dużego stresu, nawet jeśli nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Jeśli jest taka możliwość, po stłuczce powinniśmy zadbać o to, aby nie tamować ruchu. Jeśli nikt nie potrzebuje pomocy medycznej, a samochód jest całkowicie sprawny (istotny jest tu nie tylko stan wizualny, ale na przykład to, czy wciąż działają prawidłowo hamulce i inne ważne komponenty), można pomyśleć o samodzielnym rozwiązaniu problemu, zwłaszcza, jeśli nie znajdujemy się daleko od domu. Wystarczy wtedy, że wymienimy się z drugim kierowcą danymi osobowymi i możemy jechać dalej.

Jeśli jednak nie chcemy ryzykować, a do tego na przykład jest to środek nocy i nie mamy możliwości skutecznie ocenić sprawności technicznej auta, całodobowa pomoc drogowa Świecko będzie najprawdopodobniej najlepszym rozwiązaniem. Jeśli cokolwiek w działaniu samochodu wzbudza nasze podejrzenia lub po prostu na pierwszy rzut oka widać, że znacznie ucierpiał w wypadku, holowanie 24h Świecko to zdecydowanie coś, na co powinniśmy się zdecydować. Musimy pamiętać, że w przeciwnym wypadku ryzykujemy życiem swoim, naszych pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

Postępowanie w przypadku awarii

Nie trzeba być mechanikiem, aby poradzić sobie z pewnymi drobnymi awariami. Jeśli jednak problem okaże się dla nas zbyt skomplikowany lub pojazd będzie blokował drogę i nie będzie się dało go stamtąd usunąć, bez wątpienia pomoc drogowa Świecko będzie w stanie nam pomóc. Nie warto brać się za coś, na czym się nie znamy, bo możemy jedynie jeszcze bardziej uszkodzić samochód i stworzyć zagrożenie dla innych.

Pomoc drogowa 24h/7 Świecko nie zawsze okaże się konieczna, ale w wielu przypadkach lepiej po nią zadzwonić, niż później żałować.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.laweta-swiecko.com.pl/.