Nowoczesne młoty do minikoparek. Dobór, zastosowanie, eksploatacja.

Nowoczesne młoty do minikoparek. Dobór, zastosowanie, eksploatacja.

8 sierpnia, 2019 0 przez Redakcja

Młoty do minikoparek to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu zastosowań w branży budowlanej. Wiele współcześnie działających firm budowlanych będzie z całą pewnością posiadać na własność, bądź też przynajmniej, regularnie wypożyczać minikoparkę. Jest to bowiem bardzo łatwo dostępna maszyna ciężka, która zapewnia usprawnienie realizacji wielu prac. Tutaj zaś, bardzo korzystnym jest posiadanie jednocześnie odpowiednio dobranego młota hydraulicznego do minikoparki, który pozwoli na jeszcze większy zakres realizowanych prac. Przede wszystkim zaś, jest to narzędzie, które odpowiada działaniem młotom pneumatycznym, przy czym jednak energia uderzenia jest tutaj co najmniej dwudziestokrotnie większa.

Kiedy przydatne będą młoty do minikoparek?

Jednym z kluczowych zastosowań młotów do minikoparek będzie pokonywanie wszelkiego rodzaju przeszkód gruntowych, podczas realizacji wszelkiego rodzaju prac ziemnych. W trakcie realizacji wykopów, na przykład pod nowe linie wodociągowe czy też kanalizacyjne, można natrafić na przeszkody w postaci wielkich frakcji skalnych, jak i różnorodnych, starych konstrukcji betonowych. Takie same przeszkody mogą się pojawić na prywatnych posesjach, podczas podłączania budynków do sieci wodociągowych, gazowych, czy też elektrycznych. Generalnie rzecz biorąc, młoty do minikoparek będą stosowane wszędzie tam, gdzie z racji trudnego dostępu nie można zastosować dużych młotów hydraulicznych na dużych koparkach.

W tym zakresie młoty do minikoparek, pozwalają nam na sprawne usunięcie przeszkód gruntowych, aby możliwe było zrealizowanie konkretnego przedsięwzięcia. Montaż młota na ramieniu minikoparki zajmuje kilka minut, tak samo jak jego demontaż. Kilka śrub i już jesteśmy gotowi do działań destrukcyjnych.

Oczywiście młoty do minikoparek mogą być także stosowane przy mniejszych wyburzeniach i pracach związanych z demontażem nawierzchni bitumicznych. Wszędzie tam gdzie mamy utrudniony dostęp dla dużych maszyn, a zachodzi konieczność zastosowania sporej energii uderzenia.

Jak dobrać młot do posiadanej minikoparki?

Dobór właściwego młota do minikoparki, jest zadaniem stosunkowo trudnym i wymagającym. Trzeba tutaj uwzględnić nie tylko model samej minikoparki ale przede wszystkim jej parametry techniczne. Musi ona w końcu być w stanie wytrzymać obciążenia generowane przez pracę młota. Trzeba także aby była w stanie w ogóle go udźwignąć. W przypadku minikoparek najczęściej, u większości producentów będziemy mieli do czynienia z dwoma kategoriami młotów najmniejszych. Będą one do zastosowania w minikoparkach, w zależności od ich masy całkowitej.
Warto także sprawdzić jakość amortyzacji pracy młota. Nie wszystkie bowiem będą zapewnić nam wysoki poziom tłumienia wibracji, co będzie przekładać się na wyższy poziom zużycia ramienia. Obecnie najlepszym rozwiązaniem są poduszki polimerowo-gazowe, które w największym zakresie tłumią wibracje a jednocześnie hałas generowany podczas pracy młota. Będzie to na pewno najlepszym rozwiązaniem ze względu na żywotność naszej minikoparki. Warto więc wybrać młot, który będzie w jak najmniejszym zakresie ją obciążać swoimi drganiami eksploatacyjnymi.