O czym należy pamiętać, sprzedając nieruchomość?

O czym należy pamiętać, sprzedając nieruchomość?

24 marca, 2021 0 przez Redakcja

Sprzedaż nieruchomości może mieć miejsce z wielu różnych powodów: chęci przeprowadzki do innego miejsca, polepszenia standardów życia, czy też po prostu znudzenia obecnym lokum. Niezależnie od przyczyny, proces ten może dać się nam we znaki, szczególnie, jeśli zależy nam na jego błyskawicznym zakończeniu.

W tym artykule chcielibyśmy wyjaśnić Wam najważniejsze kwestie, o których warto pamiętać, decydując się na sprzedaż swojej nieruchomości. Dzięki poniższym wskazówkom, sprzedaż powinna być szybsza i łatwiejsza. Zapraszamy!

Przed zdjęciami i oprowadzaniem przygotuj nieruchomość do sprzedaży

Wydawałoby się to oczywiste, ale niestety nie zawsze takie jest. Przed zrobieniem zdjęć i wystawieniem domu lub mieszkania na sprzedaż, bezwzględnie należy je posprzątać i uporządkować.

Dobrym pomysłem może być także schowanie przedmiotów osobistych (na przykład zdjęć rodzinnych). Dzięki temu potencjalnemu kupującemu łatwiej będzie wyobrazić siebie jako potencjalnego właściciela danej nieruchomości.

Wiele osób decyduje się także nieco „podrasować” nieruchomość przed wystawieniem jej na sprzedaż, czy to poprzez odmalowanie ścian, wymianę podłogi, zmianę aranżacji wnętrz i nie tylko. Może to być niezły pomysł szczególnie w przypadku, kiedy dom lub mieszkanie nie jest już w najlepszym stanie. Nawet takie pozornie niewielkie zmiany mogą umożliwić podniesienie ceny o kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.

Szybka sprzedaż może wymagać pomocy agencji

Wystawiając ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości, wiele osób kładzie duży nacisk na czas. Właściciele chcą, aby transakcja została sfinalizowana jak najszybciej, aby mogli na przykład kupić drugą nieruchomość lub przeprowadzić się do innego miasta czy kraju. Problem jednak w tym, że przy samodzielnym działaniu szybka sprzedaż może być trudna, szczególnie, jeśli nieruchomość znajduje się w mało popularnej wśród nabywców lokalizacji.

Dlatego też, jeśli nie chcemy, aby sprzedaż trwała długie miesiące, jeśli nie lata, najlepszą opcją będzie zwrócenie się o pomoc do dobrej agencji nieruchomości. Rzetelna agencja, taka jak Platinum House, zadba między innymi o wysoką jakość opisu i zdjęć, wstawienie ogłoszenia na wszystkie najważniejsze portale, fachowe odpowiadanie na pytania potencjalnych kupujących i nie tylko.

Wszystko to, wraz z wieloletnim doświadczeniem i szerokimi kwalifikacjami ekspertów Platinum House, sprawi, że z dużym prawdopodobieństwem zainteresowanie nieruchomością będzie znacznie wyższe niż w przypadku samodzielnego działania. Do tego sprzedający będzie musiał poświęcić minimalną ilość czasu i energii na cały ten proces, a zamiast tego będzie mógł skupić się na innych rzeczach, takich jak choćby poszukiwanie nowego lokum.