Oferta tłokowej pompy do smaru – czy warto się tym zainteresować?

Oferta tłokowej pompy do smaru – czy warto się tym zainteresować?

11 marca, 2022 0 przez Redakcja

W ofertach dzisiejszych producentów znajdziesz rozliczne pompy do smaru i systemy smarowania dla wielu gałęzi przemysłu i maszyn. Rozglądaj się za ekspertami w tej dziedzinie, którzy mają wieloletnie doświadczenie w obu kwestiach – dzięki czemu to właśnie możesz mieć pewność, że ich propozycje będą godne zaufania. Tutaj również chcemy podzielić się wiedzą – spoglądając bliżej na pompę tłokową i przyjrzeć się zaletom i wadom tego rozwiązania. Zacznijmy od tego, czym jest pompa tłokowa.

Co to jest pompa tłokowa?

Pompa tłokowa jest pompą wyporową, w której uszczelka wysokociśnieniowa porusza się ruchem posuwisto-zwrotnym z tłokiem. Mówiąc językiem laika – takie pompy oleju do beczki są zwykle używane do przemieszczania cieczy lub sprężania gazów, przy czym operacje wysokiego ciśnienia są osiągane bez silnego wpływu na szybkość przepływu. Z tego powodu są powszechnie spotykane w systemach nawadniania lub dostarczania wody.


Pompy tłokowe mogą być napędzane parą lub turbiną, silnikiem elektrycznym lub układem hydraulicznym i mechanizmem napędowym. Są zdolne do różnych ciśnień do 10 000 psi i służą do przemieszczania płynu smarującego wzdłuż osi maszyny. Podczas tego procesu wzrasta ciśnienie i wymusza przepływ płynu przez pompę, pulsując dzięki ruchowi tłoka.

Zalety pompy do smaru tłokowej

Dzięki ogromnemu, szerokiemu zakresowi ciśnień pompy do smaru tłokowe są w stanie osiągnąć niewiarygodnie wysokie ciśnienia, które można kontrolować bez wpływu na szybkość przepływu. To niesamowicie sprytne elementy zestawu i mają wiele zastosowań i zalet. Oprócz powyższego takie pompy do beczki mają również stałą szybkość rozładowania, co oznacza, że mogą przenosić lepkie płyny, duże objętości gazu, a nawet ciała stałe w całej maszynerii. Tak więc główną zaletą pomp tłokowych jest wydajność, a także ich użyteczność i sposób, w jaki mogą przenosić płyny przez maszynę, niezależnie od lepkości. Jeśli są odpowiednio konserwowane, oznacza to również, że mają długą żywotność i będą dobrze służyć przez cały czas.

Czy tłokowa pompa do smaru to coś dla Ciebie?

Pompy do smaru tłokowe mają kluczowe znaczenie dla wielu firm i są niesamowitym osiągnięciem inżynieryjnym, ponieważ były używane przez długi czas w niektórych branżach. Główną korzyścią z nich jest zatem to, jak przydatne są w operacjach, często okazując się niezbędne, gdy są używane. Koszt jest główną wadą pomp tłokowych, ponieważ mogą być drogie. Zwracają się jednak na dłuższą metę, ale początkowy koszt może wydawać się nieco przykuwający wzrok ze względu na rozmiar i złożoność tych maszyn.